początek strony

Powiat

XI Gala Sportu w Raciborzu

2018-02-16, Piątek
 

Dziś w raciborskiej "Strzesze" odbyła się XI Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości wicestarosta Marek Kurpis i prezydent Raciborza Mirosław Lenk nagrodzili wyróżniających się w ubiegłym roku sportowców, trenerów i osoby działające na rzecz sportu. Przyznano także tytuły "Raciborskich Championów" w ośmiu kategoriach i wyróżnienia specjalne. Część artystyczną programu zapewnili: Klub „Łamator” oraz grupy taneczne zespołu Skaza prowadzone przez Manuelę Krzykałę. Galę zorganizowali: powiat raciborski i miasto Racibórz. Powiat raciborski na nagrody finansowe i rzeczowe przeznaczył 49 200 zł.

Wyróżnieniem specjalnym w tym roku uhonorowani zostali:

- Klub „Łamator” za zorganizowanie i przeprowadzenie Gali MMA
- Ambasadorowie Raciborskiego Sportu: Justyna Święty, Krzysztof Tokarski,  Artur Grela, Ewelina Kamczyk i Mateusz Praszelik

Laureatami Raciborskich Championów w poszczególnych kategoriach zostali:

„Mistrzowie Polski Seniorów, Medaliści Mistrzostw Świata i Europy Juniorów”
-  Agnieszka Król (zapasy kobiet)
- Sebastian Jezierzański  (zapasy w stylu wolnym)
- Agata Walerzak (zapasy kobiet)
- Patryk Ogonowski (brazylijskie Ju Jitsu)

„Trener roku”
- Piotr Szczeponiok trener klubowy MKZ Unia Racibórz

„Sportowa osobowość roku”
- Ksawery Fojcik trener klubowy Ofensywy Racibórz (męska koszykówka)

„Sport Dzieci i Młodzieży, sport szkolny i sport klubowy”
- kategoria sport szkolny – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego
- kategoria sport klubowy – MKZ UNIA Racibórz

„Wydarzenie roku w sporcie amatorskim, Sukces roku w sporcie amatorskim”
- kategoria wydarzenie – 4 Biegi Racibórz
- kategoria sukces – Mistrzostwo Polski Seniorów LKS Cyprzanów w szlagballu

„Masters 2017”
- Piotr Kaszta zawodnik Berserkers Venganza Racibórz ( Brazylisjkie Ju Jitsu)

„Partner raciborskich imprez sportowych 2017”
- Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu

„Jubileusze”
- 110-lecie LKS 07 Markowice,
- 70-lecie KS Stal Kuźnia Raciborska,
- 65-lecie Klubu Dąb Brzeźnica,
- 60-lecie KS UNIA Racibórz – piłkarze,
- 40-lecie Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu,
- 30-lecie Klubu Olimpijczyka Sokół,
- 20-lecie Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej,
- 20-lecie Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Raciborzu.
 
Nagrody prezydenta Raciborza i starosty raciborskiego:
- Sebastian Jezierzański – zawodnik LKS „Dąb” Brzeźnica, złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym,
- Agnieszka Król - zawodniczka MKZ „Unia” Racibórz, złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorek i złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet,
- Agata Walerzak - zawodniczka MKZ „Unia” Racibórz, brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorek, złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorek i brązowy na Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet,
- Mateusz Wolny – zawodnik MKZ „Unia”, srebrny  medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym,
- Grzegorz Wanke – zawodnik MKZ „Unia” Racibórz, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym,
- Patryk Ołenczyn – zawodnik LKS „Dąb” Brzeźnica, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów, złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów i złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym,
- Paula Kozłow – zawodniczka  MKZ „Unia” Racibórz, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorek i złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet,
- Tomasz Marcinek -  zawodnik AZS AWF Katowice, złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Triathlonie Sztafet Mix,
- Arkadiusz Gucik - zawodnik MKZ „Unia” Racibórz, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym,
- Mateusz Kampik - zawodnik LKS „Dąb” Brzeźnica, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów i brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym,
- Agata Tatar - zawodniczka LKS „Dąb” Brzeźnica, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorek i srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet,
- Nicola Chluba – zawodniczka LKS „Dąb” Brzeźnica, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet,
- Kacper Wieczorek – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 200 m,
- Kamil Czarnecki – zawodnik MKZ „Unia” Racibórz, złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. kadetów oraz udziału w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Kadetów,
- Arsen Mkrtchyan – zawodnik  MKZ „Unia” Racibórz, srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. kadetów,
- Tomasz Wawrzyńczyk - zawodnik MKZ „Unia” Racibórz, srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. Kadetów,
- Kamila Kasprów – zawodniczka LKS „Dąb” Brzeźnica, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach kobiet,
- Natalia Duksa – zawodniczka MKZ „Unia” Racibórz, brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet w kat. kadetów.
- Gracjan Głogiewicz – zawodnik  MKZ „Unia” Racibórz, brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. Kadetów,
- Filip Świerczewski – zawodnik MKZ „Unia” Racibórz, brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. Kadetów,
- Jakub Wysocki - zawodnik MKZ „Unia” Racibórz, brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. Kadetów,
- Tomasz Zalewski - zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz, srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce,
- Grzegorz Zacharko – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz, srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce,
- Rafał Żyła – zawodnik  MKS - SMS „Victoria” Racibórz, srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce,
- Krzysztof Mucha - zawodniki KS „Łamator” Racibórz, złoty medal na Mistrzostwach Polski U - 15 w Ju Jitsu (Ne Waza 37 kg),
- Filip Beska – zawodnik  KS „Łamator” Racibórz, złoty  medal na I Otwartych Mistrzostwach Polski U - 15 w Ju Jitsu (Ne Waza 45 kg) oraz srebrny medal na Mistrzostwach Polski U - 15 w Ju Jitsu ( Ne Waza 41 kg),
- Patrycja Sperka - zawodniczka MKZ „Unia” Racibórz, srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, złoty medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach w stylu wolnym,
- Remigiusz Waśkowski - zawodnik LKS „Dąb” Brzeźnica, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym,
- Natalia Węglarz - zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 200 i 400 m,
- Anna Szyjka – zawodniczka  MKS - SMS „Victoria” Racibórz, srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 3000 m,
- Mateusz Szewczuk – zawodnik  MKZ „Unia” Racibórz, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym,
- Weronika Szewczyk – zawodniczka  MKZ „Unia” Racibórz, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach kobiet,
- Krzysztof Turski – zawodnik  MKS - SMS „Victoria” Racibórz, złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w biegu na 1000 m i złotego medalu w biegu na 800 m. na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
- Szymon Dziuba – zawodnik  MKS - SMS „Victoria” Racibórz, brązowy medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w siedmioboju lekkoatletycznym,
- Filip Petrończak – zawodnik MKZ „Unia” Racibórz, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym,
- Kamil Tarnawski - zawodniki KS „Łamator” Racibórz, złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 69 kg),
- Denys Plakhtyr - zawodnik KS „Łamator” Racibórz, srebrny medal na I Otwartych Mistrzostwach Polski Seniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 94 kg),
- Michał Michniewicz – zawodnik  KS „Łamator” Racibórz, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 60 kg),
- Katarzyna Zarembik - zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz, złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w pływaniu indywidualnie i w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym,
- Magdalena Modrzejewska – zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz, dwa srebrne medale indywidualnie i złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym,
- Anna Karczmarzyk – zawodniczka  MKS - SMS „Victoria” Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym,
- Julia Bura - zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym,
- Jakub Wituszyński – zawodnik  MKS - SMS „Victoria” Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym,
- Miłosz Mencel - zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i srebrny medalu Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym,
- Mateusz Zając – zawodnik  MKS - SMS „Victoria” Racibórz, złoty medal  Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym,
- Jarosław Lesik – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym,
- Paulina Wojtaszewska – zawodniczka  MKS - SMS „Victoria” Racibórz, srebrny i brązowy medalu indywidualnie oraz złoty i brązowy medal w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i sztafecie 4x100 m stylem dowolnym na Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w pływaniu,
- Oliwia Mosek – zawodniczka  MKS - SMS „Victoria” Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym,
- Maja Wygnał – zawodniczka  MKS - SMS „Victoria” Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym,
- Wiktoria Poznakowska - zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym,
- Dawid Bubak – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz, srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym,
- Marta Kasprowicz - zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz, srebrny medal na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym.

Nagrody starosty:
- Tomasz Marcinek - zawodnik AZS AWF Katowice złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Triathlonie Sztafet Mix,
- Dorian Bachlaj – zawodnik  MKS - SMS „Victoria” Racibórz srebrny i brązowy  medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu stylem klasycznym na dystansie 200 m i 100 m,
- Agnieszka Ostrowska - zawodniczka KU AZS PWSZ Racibórz srebrny medal na Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym Seniorów w konkurencji 100 m ratownik open oraz srebrny medal 50 m holowanie manekina.
- Patryk Ogonowski – zawodnik MKS „Sparta” Kuźnia Raciborska srebrny  medal Mistrzostw Świata U-18, brązowy medal na Mistrzostwach Europy U-18 i złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 73 kg),
- Wojciech Wajda - zawodnik KS „Łamator” Racibórz srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 66 kg),
- Patryk Grzegorzewicz – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz brązowy medal w biegu na 300 m i srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce,
- Julian Stencel – zawodnik MKS „Sparta” Kuźnia Raciborska złoty medal na Mistrzostwach Polski U - 15 w Ju Jitsu (Ne Waza 45 kg).

Nagrody prezydenta:
- Jakub Majdański – zawodnik MKZ Unia Racibórz, złoty medal w zapasach stylu klasycznym Ogólnopolska Olimpiadzie Młodzieży,
- Piotr Stolarczyk -  zawodnik MKZ Unia Racibórz, srebrny medal w zapasach stylu klasycznym Ogólnopolska Olimpiadzie Młodzieży,
- Patryk Gołuchowski – zawodnik LKS „Dąb” Brzeźnica, brązowy medal w zapasach w stylu wolnym w Pucharze Polski Juniorów.

Nagrody starosty dla trenerów i osób działających na rzecz sportu:
- Piotr Szczeponiok - trener zapasów w stylu klasycznym w klubie MKZ „Unia'' Racibórz,
- Maria Gawliczek – trener pływania w klubie MKS - SMS „Victoria'' Racibórz,
- Rafał Bałys - trener pływania w klubie MKS - SMS „Victoria'' Racibórz,        
- Piotr Morka – trener lekkiej atletyki w klubie MKS – SMS „Victoria'' Racibórz,    
- Paweł Kędzior - trener lekkiej atletyki w klubie MKS – SMS „Victoria'' Racibórz,
- Joanna Skalik - trener lekkiej atletyki w klubie MKS – SMS „Victoria'' Racibórz,
- Paweł Drzeżdzon – trener zapasów w stylu wolnym w klubie LKS „Dąb'' Brzeźnica,
- Michał Grzeszczuk - trener zapasów w stylu wolnym w klubie LKS „Dąb'' Brzeźnica,
- Mateusz Wanke - trenerowi zapasów w stylu klasycznym w klubie MKZ „Unia'' Racibórz,
- Maciej Kriwienok - trener w klubie MKS „Sparta" Racibórz,
- Michał Musioł – trener w klubie KS „Łamator" Racibórz,    
- Hubert Skornia - prezes klubu LKS „Dąb'' Brzeźnica,
- Zbigniew Jezierzański – członek zarządu klubu LKS „Dąb'' Brzeźnica.

Nagrody prezydenta dla trenerów i osób działających na rzecz sportu:
- Katarzyna Hyjek – Młynarczyk – trener lekkiej atletyki w ZSOMS w Raciborzu,
- Piotr Krużołek – trener pływania w ZSOMS w Raciborzu,
- Sylwia Bileńska – trener zapasów kobiet w MKZ Unia Racibórz,
- Piotr Żurawik – trener zapasów w MKZ Unia Racibórz,
- Ryszard Wolny – prezes i trener zapasów w MKZ Unia Racibórz,
- Kazimierz Stępień – trener lekkiej atletyki MKS SMS Victoria Racibórz
- Tomasz Jabłonka – trener w KS „Łamator”    
- Sławomir Szwed – prezes i trener MKS SMS Victoria Racibórz
- Ludmiła Nowacka – MKS SMS „Victoria” Racibórz
- Zdzisława Karczewicz – MKZ „Unia” Racibórz,
- Grzegorz Frankowski – MKZ „Unia” Racibórz,
- Beata Szyjka - trener lekkiej atletyki w MKS SMS „Victoria” Racibórz.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

wszystkie