XIV sesja Rady Powiatu Raciborskiego

2003-11-21, Piątek
25 listopada 2003 r. o godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbędzie się kolejna sesja Rady Powiatu Raciborskiego. PORZĄDEK OBRAD XIV SESJI RADY POWIATU RACIBORSKIEGO w dniu 25 listopada 2003 r. 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad. 2. Przyjęcie protokołu z XIII sesji Rady Powiatu Raciborskiego. 3. Przyjęcie porządku obrad. 4. Realizacja zadań Powiatu w zakresie kultury i kultury fizycznej. 5. Informacja o stanie realizacji inwestycji „Szpital Miejski w Raciborzu” w okresie 01.01.2003r. – 31.10.2003r. 6. Ocena stopnia zaawansowania prac związanych z realizacją programu naprawczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu oraz informacja nt. przenoszenia oddziałów szpitalnych z ul. Bema na ul. Gamowską w Raciborzu 7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr II / 26 / 2002 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 10 grudnia 2002r. w sprawie powołania członków Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji 8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Gminą Racibórz w sprawie udzielania dotacji na realizację zadań własnych Gminy podmiotowi podległemu Powiatowi Raciborskiemu. 9. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania szkół i placówek oświatowych o znaczeniu regionalnym samorządowi województwa śląskiego. 10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XII/ 165 / 2003 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 30 września 2003r. dotyczącej wprowadzenia zmian w strukturze organizacyjnej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego im dr Józefa Rostka w Raciborzu związanych z przeniesieniem działalności z obiektu przy ul. Bema 5 oraz ul. Głubczyckiej 57 do obiektów przy ul. Gamowskiej 3. 11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr IX/132/03 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 24 czerwca 2003r. dotyczącej określania zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz wielkości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizację tych zadań. 12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie Porozumienia pomiędzy Starostą Raciborskim – Szefem Obrony Cywilnej Powiatu a Prezydentem, Burmistrzem i Wójtami Gmin – Szefami Obrony Cywilnej Gmin na obszarze Powiatu Raciborskiego na finansowanie zadań Obrony Cywilnej w gminach. 13. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2003 r. 14. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2003 r. dotyczących planu przychodów i wydatków środków specjalnych. 15. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych. 16. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków. 17. Sprawy organizacyjne. 18. Zakończenie sesji.