XV Powiatowy Konkurs Przyrodniczo - Matematyczny EKOMAT

2019-05-30, Czwartek

22.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbyła się już XV edycja konkursu EKOMAT. Poprzez kolejną edycję organizatorzy chcą rozwijać zainteresowania matematyczne, propagować treści ekologiczne, zainteresować uczniów uzdolnionych matematycznie środowiskiem przyrodniczym miasta Raciborza i okolic oraz uświadamiać o zagrożeniach środowiska przyrodniczego występujących w miejscu zamieszkania.

W zmaganiach konkursowych zmierzyło się 10 dwuosobowych drużyn. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z części matematycznej oraz przyrodniczej. Oczekując na wyniki konkursu, uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną  o „niskiej emisji”, a następnie rozwiązywali krzyżówki i quiz związane z tym tematem.

Największą wiedzą wykazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu w składzie: Tymoteusz Opiela, Filip Sulski. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu - Radosław Jakubus i Bartosz Królik, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 3 w Raciborzu - Zofia Arling oraz Emilia Tunk.

Konkurs objęty został patronatem starosty raciborskiego. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Szkoła Podstawową nr 18 w Raciborzu oraz ZPC Mieszko SA.