XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy„EKOMAT”

2024-05-27, Poniedziałek
XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy„EKOMAT”.
22.05.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu odbyła się już XVIII edycja Powiatowego Konkursu Matematyczno-Ekologicznego „EKOMAT”. Konkurs po raz kolejny objęty został patronatem Starosty Raciborskiego. Celem konkursu jest wsparcie działań proekologicznych oraz wzbudzenie w uczniach uzdolnionych matematycznie zainteresowania środowiskiem przyrodniczym.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas VI szkół podstawowych powiatu raciborskiego. Uczniowie pracowali w dwuosobowych zespołach. W trakcie konkursu rozwiązywany był test składający się z zadań matematycznych i przyrodniczych o różnym stopniu trudności. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu uczestnicy spędzili czas w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA mieszczącej się w budynku szkoły.

Powiat Raciborski ufundował bony książkowe dla laureatów konkursu, a także ekologiczne zestawy promujące powiat raciborski dla wszystkich uczestników. Nagrody wręczone zostały przez Pana Mariusza Kaletę – Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu oraz przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Raciborzu Pana Marka Kurpisa – Etatowego Członka Zarządu.