ZGŁOŚ SIĘ DO II EDYCJI PARTNERSKIEGO OBOZU MŁODZIEŻOWEGO!

2024-02-13, Wtorek

JEŚLI MASZ 13-17 LAT, MIESZKASZ W POWIECIE RACIBORSKIM I CHCESZ:

- przeżyć niesamowitą przygodę,
- spędzić pasjonujący i aktywny tydzień w polsko-niemieckiej grupie,
- zgłębić temat produkcji żywności i zdrowego odżywiania,
- nawiązać nowe przyjaźnie,
- i podszkolić język obcy...

…to czekamy właśnie na Ciebie!

Przed nami II edycja Partnerskiego Obozu Młodzieżowego CAMPtogether2024 pod hasłem "smartFOOD", na który do niemieckiego powiatu Elbe-Elster wyjedzie 6 osób z naszego powiatu, by w ramach edukacyjnego i rekreacyjnego programu zajęć zgłębić temat zrównoważonego rolnictwa i produkcji żywności.

Zastanawiasz się, co tam na Ciebie czeka??

Wraz z pozostałymi uczestnikami m.in. odwiedzisz lokalne gospodarstwa rolne i firmy przetwórcze oraz poznasz drogę od surowca do gotowego produktu. Dowiesz się, jak żywność jest uprawiana i przetwarzana - od owoców po dżem, od zboża po chleb… Zostaniesz pomocnikiem przy żniwach, odkrywcą przyrody, rolnikiem, smakoszem i garbarzem, a to tylko skromna zapowiedź :-) Będzie też czas na dobrą zabawę, która pozwoli Ci podszkolić języki obce i nawiązać nowe przyjaźnie.

Jeśli jesteś gotowy(a) tego doświadczyć i wrócić do domu z cenną wiedzą i bagażem niezapomnianych wrażeń - nie czekaj, zazpoznaj się z klauzulą informacyjną Starostwa Powiatowego w Raciborzu (na dole strony), pobierz formularz zgłoszeniowy (na dole strony), wypełnij go wspólnie z rodzicem i prześlij na adres [email protected] do 15 KWIETNIA 2024 r.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybierzemy osoby, które przekonają nas, że są najbardziej odpowiednimi uczestnikami naszego projektu, bo zależy nam na stworzeniu silnej i zaangażowanej grupy, która będzie również zróżnicowana pod względem wieku, osobowości i płci. Zwracamy uwagę na ciekawość świata, pozytywną energię, kreatywność, umiejętność współpracy, motywację i zainteresowanie tematem.

Przekonaj nas, że szukamy właśnie Ciebie!

 PARTNERSKI OBÓZ MŁODZIEŻOWY
CAMPtogether

Co to jest?
Partnerski Obóz Młodzieżowy „CampTogether” to wspólny projekt 3 partnerskich powiatów: Raciborskiego, Elbe-Elster i Märkischer Kreis, który zainicjowany przez starostów Grzegorza Swobodę, Christiana Jaschinskiego oraz Marco Voge realizowany jest co roku w okresie wakacyjnym z towarzyszącym mu innym hasłem przewodnim. Skierowany jest do młodzieży, chcącej poszerzyć swoją wiedzę oraz przeżyć wspaniałą przygodę w międzynarodowej grupie.

Kiedy i gdzie?
W roku 2023 pierwszym gospodarzem Obozu był powiat Märkischer Kreis i to tam młodzież spędziła ekscytujący tydzień, nocując w ośrodku edukacyjno-rekreacyjnym w miejscowości Nachrodt-Wiblingwerde. Wówczas towarzyszyło jej hasło "WALDmensch/strażnikLASU" i w ramach zajęć poznawała życie leśne od środka. W ramach specjalnie przygotowanego programu eksperci, przyrodnicy i animatorzy dzielili się z uczestnikami swoją bogatą wiedzą m.in. w zakresie wpływu człowieka na środowisko, zmian klimatycznych, tematu korników i zamierania świerków.  Zobacz naszą videorelację z tego pobytu PONIŻEJ. W tegorocznej edycji 18-osobowa grupa z trzech powiatów wraz ze swoimi opiekunami spędzą aktywny czas w powiecie Elbe-Elster w Niemczech (Brandenburgia) i zamieszkają w Schronisku Młodzieżowym Täubertsmühle.

FOTORELACJA Z CAMPtogether2023:

www.powiatraciborski.pl/main/aktualnosci_powiat/MLODZIEZ-Z-TRZECH-PARTNERSKICH-POWIATOW-ZGLEBIALA-RELACJE-CZLOWIEK-LAS/idn:4858.html

VIDEORELACJA Z CAMPtogether2023:

O czym?
Tym razem uczestnicy Obozu skoncentrują się na temacie „smartFOOD”, który obejmuje m.in. zrównoważone rolnictwo, produkcję żywności i zdrowe odżywianie.

Za ile?
Opłata za udział w CampTogether 2023 na uczestnika, która obejmuje transport, zakwaterowanie, wyżywienie oraz atrakcyjny tygodniowy program zajęć wynosi tylko 200 zł.

 

ZAOBSERWUJ PROFIL POWIATU RACIBORSKIEGO NA FB www.facebook.com/RaciborskiPowiat TAM DOWIESZ SIĘ WKRÓTCE CZY ZAKWALIFIKOWAŁEŚ(-AŚ) SIĘ DO CAMPtogether2024

Kategoria: Powiązane pliki [ 3 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY CAMPtogether2024.pdf.pdf FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY CAMPtogether2024.pdf.pdf 24-02-13 09:51 2.53MB FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY CAMPtogether2024.pdf.pdf pobierz
KLAUZULA INFORMACYJNA STAROSTWA POWIATOWEGO W RACIBORZU.pdf KLAUZULA INFORMACYJNA STAROSTWA POWIATOWEGO W RACIBORZU.pdf 24-02-13 09:39 60.67KB KLAUZULA INFORMACYJNA STAROSTWA POWIATOWEGO W RACIBORZU.pdf pobierz
PLAKAT nowy termin.pdf PLAKAT nowy termin.pdf 24-03-25 12:07 3.53MB PLAKAT nowy termin.pdf pobierz

wszystkie
początek strony