Zakończył się Raciborski Festiwalu Piosenki Dziecięcej

2004-12-07, Wtorek

Anna Biała - laureatka Grand Prix.Anna Biała z II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu zdobyła Grand Prix podczas XI Raciborskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Malujemy nasz świat piosenką", będącego zarazem drugim etapem V Powiatowego Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych. W przesłuchaniach konkursowych festiwalu, które odbyły się 2 grudnia br., udział wzięło 32 wykonawców reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu raciborskiego. Laureaci festiwalu odebrali nagrody podczas uroczystego Koncertu Galowego 6 grudnia br. w Raciborskim Centrum Kultury.

Uczestnicy festiwalu "Malujemy nasz świat piosenką" rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych - kategoria I (klasy I-III), kategoria II (klasy IV-VI) i kategoria III (gimnazja). W każdej z kategorii wyróżniono ponadto podkategorie - zespoły, duety i soliści.

Jury, pod przewodnictwem Antoniego Kucznierza (pozostali członkowie - Bernadeta Chłapek i Jerzy Dębina), bardzo wysoko oceniło poziom festiwalu i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
- w kategorii I (klasy IV-VI) - nie przyznano miejsca I, II i III, przyznano natomiast wyróżnienia: zespoły - zespół wokalny "Wesołe nutki" z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy (op. Sylwia Linek); duety - Michalina Ruchała i Agata Sikora ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Raciborzu (op. Bernadeta Wójcik); soliści - Magdalena Koszorz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu (op. Elżbieta Malon), oraz Justyna Chrobok z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie (op. Róża Buchcik i Irena Hlubek);
- w kategorii II (klasy IV-VI): zespoły - wyróżnień i miejsca III nie przyznano, I miejsce - zespół wokalny ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu (op. Anna Reszka), II miejsce - zespół wokalny "Wesołe nutki" ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Raciborzu (op. Beata Smołka); duety - I miejsce - Fabiana i Faustyna Cieślik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu-Markowicach (op. Maria Kampka), II miejsce - Karolina Zaborek i Anna Toniarz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Raciborzu (op. Beata Smołka) i III miejsce - Damian Cienkus i Ewelina Jureczko z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy (op. Sylwia Linek); soliści - I miejsce - Adrianna Górka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu (op. Barbara Kubala), II miejsce - Jeremiasz Frączek ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu (op. Anna Reszka) oraz Paulina Woźnicka ze Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi (op. Krzysztof Ciszek), III miejsce - Oliwia Johna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogrzebieniu (op. Barbara Podsiadło) oraz Anna Toniarz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Raciborzu (op. Beata Smołka); wyróżnienia - Anna Herbut ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu (op. Joanna Maksymowicz) i Sandra Linek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu-Markowicach (op. Maria Kampka),
- kategoria III (gimnazja): zespoły - miejsca I, II i III nie przyznano, wyróżnienie - zespół wokalny z Gimnazjum nr 5 (op. Piotr Pisarczyk); duety - miejsca I, II i III nie przyznano, wyróżnienie - Natalia Stać i Tomasz Kowalewski z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu (op. Regina Hanslik); soliści - I miejsce - Patrycja Zisch z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu (op. Regina Hanslik), II miejsce - Magdalena Frączek z Gimnazjum nr 4 w Raciborzu (op. Anna Reszka) oraz Anna Kołaczek z Gimnazjum nr 2 w Raciborzu (op. Ilona Rucińska), III miejsce - Anna Radecka z Gimnazjum nr 5 w Raciborzu (op. Piotr Pisarczyk).
Ponadto jury postanowiło przyznać Grand Prix festiwalu dla Anny Białej z II LO w Raciborzu.

Finał koncertu galowego.Laureaci odebrali nagrody i wyróżnienia podczas Koncertu Galowego festiwalu, który odbył się 6 grudnia br. w Raciborskim Centrum Kultury. Nagrody wręczyli laureatom Jerzy Wziontek (Etatowy Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego) i Leszek Wyka (Dyrektor RCK).

Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych jest przeglądem całorocznej pracy zespołów artystycznych działających w placówkach oświatowych i instytucjach kultury w następujących kategoriach: teatralnej (festiwal odbył się w kwietniu), tanecznej (festiwal odbył się w kwietniu) i muzycznej (festiwal odbył się 02.12.br.). W festiwalu udział biorą zespoły artystyczne ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego. Zasadniczym celem festiwalu jest dokonanie przeglądu i oceny dorobku uczniowskich zespołów artystycznych.

Organizatorami festiwalu są: Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Raciborskie Centrum Kultury.

ZAPRASZAMY również do Galerii w "Serwisie Prasowym" - tam więcej zdjęć z Koncertu Galowego festiwalu.