Zapowiedzi wydarzeń (01.-07.03.2004)

2004-03-01, Poniedziałek
Poniedziałek, 01.03.2004 r. Godz. 10.00 Uroczystość z okazji Święta Obrony Cywilnej Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu (ul. Zamkowa) W uroczystości udział wezmą osoby zajmujące się sprawami obrony cywilnej w urzędach, instytucjach i zakładach pracy na terenie powiatu raciborskiego. W spotkaniu uczestniczyć będzie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Wtorek, 02.03.2004 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Środa, 03.03.2004 r. Wizyta delegacji Powiatu Raciborskiego w Hrabstwie Wrexham (Walia) – wizyta potrwa do 07.03.2004 r. Do Wrexham udaje się delegacja Powiatu Raciborskiego w osobach: Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Wicestarosta Adam Hajduk, członek Zarządu Powiatu Leonard Malcharczyk oraz Kierownik Referatu Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Starostwa Powiatowego w Raciborzu Tomasz Mazur. Do Wrexham przyjeżdża także z wizytą delegacja z niemieckiego Powiatu Märkischer, który jest partnerem zagranicznym Hrabstwa Wrexham (współpraca ta trwa od ponad 30 lat) i Powiatu Raciborskiego (od 2001 roku). Głównym punktem programu wizyty jest nadzwyczajne posiedzenie Rady Hrabstwa Wrexham, które odbędzie się 04.03.br. w Guildhall. Podczas posiedzenia odbędzie się ceremonia podpisana umowy partnerskiej pomiędzy Powiatem Raciborskim a Hrabstwem Wrexham. Podczas wizyty w Hrabstwie Wrexham, delegacja Powiatu Raciborskiego weźmie także udział w uroczystości otwarcia szpitala polskiego w Penley (05.03.br.). Ponadto 06.03.br. delegacja gościć będzie w North–East Wales Instytute (NEWI), zajmującym się edukacją na poziomie studiów wyższych. Starosta Raciborski, w imieniu władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, przekaże władzom NEWI list intencyjny o współpracy partnerskiej pomiędzy uczelniami. Delegacja powiatu odbędzie też szereg spotkań roboczych , m.in. ze społecznością polską w Wrexham. Hrabstwo Wrexham to od ponad 30 lat partner zagraniczny niemieckiego Powiatu Märkischer, który z kolei od 2001 roku jest oficjalnym partnerem Powiatu Raciborskiego. Od początku nawiązywania kontaktów partnerskich Powiatu Raciborskiego z Powiatem Märkischer zrodziła się idea, by w przyszłości walijskie Hrabstwo Wrexham, niemiecki Powiat Märkischer i Powiat raciborski stworzyły trójstronny układ partnerski. Czwartek, 04.03.2004 r. Godz. 17.30 Spotkanie w ramach Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu (ul. Stalmacha) Kolejne spotkanie w ramach Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego odbędzie się z inicjatywy Pełnomocnika Starosty Raciborskiego ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn Małgorzaty Burek. Podczas spotkanie panie omówią m.in. możliwości wykorzystania funduszy strukturalnych na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn, a także zajmą się przygotowaniem ramowego planu pracy utworzonych grup problemowych w ramach Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego.