Zapowiedzi wydarzeń (03.-09.11.2003)

2003-11-03, Poniedziałek
Wtorek, 04.11.2003 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Środa, 05.11.2003 r. Godz. 09.00 Konferencja pt. „Ochrona krajobrazu w praktyce”, z okazji 10-lecia utworzenia Parku Krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” Miejsce: siedziba Oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Rudach (ul. Raciborska 10) Z okazji 10-lecia utworzenia Parku Krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”, Oddział ZPKWŚ w Rudach organizuje konferencję zatytułowaną „Ochrona krajobrazu w praktyce”. W programie konferencji m.in.: wystąpienie Adama Kuczery nt. 10-lecia rudzkiego parku i ochrony walorów estetycznych przestrzeni w parkach krajobrazowych, Zbigniewa Kamińskiego nt. krajobrazu wsi jako problemu współczesnej gospodarki przestrzennej. Konferencję zakończy ok. godz. 15.30 pokaz dymarski połączony ze zwiedzaniem ekspozycji plenerowej. W konferencji udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Czwartek, 06.11.2003 r. Godz. 10.00 Uroczyste obchody 120-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. K. K. Baczyńskiego w Raciborzu–Brzeziu Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Raciborzu–Brzeziu W uroczystościach z okazji 120-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu–Brzeziu udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Obchody rozpocznie o godz. 10.00 uroczysta msza św. w miejscowym kościele. Po nabożeństwie, ok. godz. 11.00, w budynku szkoły odbędzie się akademia jubileuszowa. Później przewidziano zwiedzanie szkoły i uroczysty obiad z udziałem zaproszonych gości. Godz. 15.00 Dyżur radnych Rady Powiatu Raciborskiego – Henryk Panek Miejsce: Biuro Rady Powiatu – Starostwo Powiatowe w Raciborzu (ul. Klasztorna 6), pok. nr 23 Tym razem mieszkańcy powiatu raciborskiego mogą się spotkać z radnym Henrykiem Pankiem, który pełnić będzie swój dyżur w godz. od 15.00 do 16.00 w Biurze Rady Powiatu. Godz. 17.00 Podsumowanie roku sportowego w MKS–SMS „Victoria Racibórz” W spotkaniu udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Piątek, 07.11.2003 r. Godz. 13.00 Konferencja poświęcona współpracy samorządowej gmin powiatu raciborskiego Miejsce: sala Gminnej Biblioteki Publicznej w Nędzy (ul. Strażacka 2) Organizatorami konferencji są: Przewodniczący Rady Gminy Nędza Waldemar Wiesner i Wójt Gminy Nędza Franciszek Marcol. W spotkaniu udział wezmą samorządowcy gmin powiatu raciborskiego, także przedstawiciele samorządu powiatu w osobach: Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Wicestarosta Adam Hajduk, Przewodniczący Rady Powiatu Franciszek Waniek i Sekretarz Powiatu Mirosław Lenk. Podczas spotkania omówiona zostania współpraca samorządu powiatu raciborskiego z gminami powiatu, a także „Program kanalizacji sanitarnej gmin dorzecza górnej Odry i odprowadzania ścieków do istniejącej oczyszczalni w Raciborzu”. Samorządowcy omówią również sprawę założenia Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Konferencję zakończy ok. godz. 15.00 I Turniej w Tenisie Stołowym 3-osobowych Drużyn Samorządowców Powiatu Raciborskiego.