Zapowiedzi wydarzeń (06.-12.10.2003)

2003-10-06, Poniedziałek
Poniedziałek, 06.10.2003 r. Godz. 10.00 Wizyta Wicewojewody Śląskiego Andrzeja Waliszewskiego w powiecie raciborskim W związku z wdrażaniem systemu kwotowania krajowej produkcji mleka, Wicewojewoda Śląski Andrzej Waliszewski odwiedza producentów i przetwórców mleka. 06.10.br. Wicewojewoda odwiedzi rolników w powiecie raciborskim. Wizyta jest elementem kampanii informacyjnej, podczas której odwiedzone zostaną również powity lubliniecki i żywiecki. Andrzejowi Waliszewskiemu towarzyszyć będą m.in.: wicemarszałek województwa śląskiego Jan Grela, dyrektor Agencji Rynku Rolnego w Katowicach Janusz Nowacki i Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii Tadeusz Sarna. Wizytę w powiecie raciborskim Wicewojewoda Śląski rozpocznie od spotkania w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Raciborzu. Później odwiedzi Raciborską Spółdzielnię Mleczarską, Stację Hodowli Roślin – gospodarstwo Krowiarki oraz trzy gospodarstwa indywidualne na terenie powiatu raciborskiego. Swą wizytę Wicewojewoda zakończy spotkaniem podsumowującym ze Starostą Raciborskim Henrykiem Siedlaczkiem. Wtorek, 07.10.2003 r. Godz. 11.30 Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu o Rekreacji w Kuźni Raciborskiej Podczas uroczystej sesji, Księdzu Opatowi Adalbertowi Kurzeji wręczone zostanie wyróżnienie „Honorowy Obywatel Gminy Kuźnia Raciborska”. W uroczystej sesji udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Godz. 15.30 Spotkanie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Resortu Spraw Wewnętrznych RP Miejsce: Restauracja „Raciborska” w Raciborzu (Rynek) Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Resortu Spraw Wewnętrznych Rzeczypospolitej Polskiej Zarząd Powiatowy w Raciborzu. W spotkaniu z jubilatami – emerytami i rencistami oraz gośćmi zaproszonymi, na zaproszenie Stowarzyszenia udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Środa, 08.10.2003 r. Godz. 09.00 Spotkanie w spawie dróg wojewódzkich, administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Rybniku Miejsce: Starostwo Powiatowe w Rybniku W spotkaniu ze Starostą Rybnickim Damianem Mrowcem udział wezmą Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Wicestarosta Adam Hajduk. Godz. 12.00 Spotkanie z Prezydentem Miasta Racibórz, wójtami i burmistrzami gmin powiatu raciborskiego w sprawie powołania Fundacji na rzecz ochrony zdrowia, a dotyczącej Szpitala Rejonowego w Raciborzu Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Godz. 13.00 Inauguracyjne posiedzenie Rady Programowej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Miejsce: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Na członka Rady Programowej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego z siedzibą w Będzinie, desygnowany został przez Wojewodę Śląskiego m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Podczas pierwszego spotkania Rady Programowej, Wojewoda Śląski Lechosław Jarzębski wręczy powołanym członkom Rady akty nominacyjne. Ponadto wybrany zostanie Przewodniczący Rady Programowej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Czwartek, 09.10.2003 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Godz. 15.00 Dyżur radnych Rady Powiatu Raciborskiego – Franciszek Waniek Miejsce: Biuro Rady Powiatu – Starostwo Powiatowe w Raciborzu (ul. Klasztorna 6), pok. nr 23 Tym razem mieszkańcy powiatu raciborskiego mogą się spotkać z radnym Franciszkiem Wańkiem, który pełnić będzie swój dyżur w godz. od 15.00 do 16.00 w Biurze Rady Powiatu. Piątek, 10.10.2003 r. Godz. 11.00 Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2003/2004 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu i Kolegium Nauczycielskim w Raciborzu Miejsce: aula Domu Studenta w Raciborzu (ul. Słowackiego 57) Na zaproszenie Rektora PWSZ w Raciborzu, w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2003/2004 udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Program inauguracji przewiduje: wystąpienie JM Rektora prof. dr. hab. Joachima Raczka, wystąpienia gości, immatrykulację, wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studenckiego oraz wykład inauguracyjny prof. zw. Macieja Bieniasza nt. „Na co komu sztuka?”. Sobota, 11.10.2003 r. Godz. 10.00 Uroczysta msza św. z okazji 100-lecia poświęcenia Parafii św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej Miejsce: kościół pw. Św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej Do udziału w uroczystej mszy zaproszony został m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Niedziela, 12.10.2003 r. Godz. 15.00 Diecezjalne obchody Dnia Papieskiego w Raciborzu „Jan Paweł II – Apostoł Jedności”, pod honorowym patronatem Biskupa Opolskiego, Starosty Raciborskiego i Prezydenta Miasta Racibórz Miejsce: raciborski Rynek W ramach obchodów, zaplanowano m.in.: uroczystą mszę św., koncert „Piosenki Jubileuszowej dla Papieża” (śpiewa zespół „Dzieci z Brodą”). Obchody zakończy Apel Jasnogórski. Udział w uroczystościach weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.