Zapowiedzi wydarzeń (08.-14.03.2004)

2004-03-09, Wtorek
Wtorek, 09.03.2004 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Godz. 09.30 Konferencja prasowa podsumowująca wizytę delegacji Powiatu Raciborskiego w walijskim Hrabstwie Wrexham Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Delegacja Powiatu Raciborskiego, w osobach: Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Wicestarosta Adam Hajduk, członek Zarządu Powiatu Leonard Malcharczyk oraz Kierownik Referatu Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Starostwa Powiatowego w Raciborzu Tomasz Mazur, gościła w Hrabstwie Wrexham od 3 do 7 marca br. Głównym celem wizyty było podpisanie układu partnerskiego pomiędzy Hrabstwem Wrexham a Powiatem Raciborskim. Godz. 12.30 Posiedzenie Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego Miejsce: Rybnik W posiedzeniu udział weźmie Wicestarosta Adam Hajduk, który jest członkiem Zarządu Związku. Środa, 10.03.2004 r. Godz. 13.00 Konwent Wójtów, Burmistrzów, Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu Raciborskiego Miejsce: Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu Piątek, 12.03.2004 r. Godz. 11.00 Posiedzenie Regionalnego Komitetu Sterującego Miejsce: Sala Błękitna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach Posiedzenie będzie dotyczyć wykorzystania środków w związku z oszczędnościami powstałymi w wyniku realizacji inwestycji w ramach projektów „Małe Inwestycje Infrastrukturalne” – Program Phare 2000 Spójność Społeczna i Gospodarcza. Zgodnie ze stanowiskiem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej, dla nie rozliczonych jeszcze inwestycji, oszczędności mogą zostać wykorzystane poprzez zwiększenie dofinansowania ze środków programu Phare do maksymalnego poziomu 75% lub beneficjenci mogą wykonać dodatkowe działania bezpośrednio powiązane z realizowaną inwestycją. Członkowie RKS zapoznają się ze złożonymi przez beneficjentów projektami. W posiedzeniu weźmie również udział Wicestarosta Adam Hajduk, który jest członkiem RKS. Sobota, 13.03.2004 r. Godz. 16.00 Eliminacje powiatowe 49. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Miejsce: Raciborskie Centrum Kultury (ul. Chopina 21) Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych. Konkurs prowadzony będzie w formie czterech odrębnych turniejów: turniej recytatorski, turniej „wywiedzione ze słowa”, turniej teatrów jednego aktora, turniej poezji śpiewanej. Zgłoszenia do udziału w OKR przyjmowane były do 5 marca br. OKR prowadzony jest w drodze wielostopniowych przeglądów. Eliminacje powiatowe odbędą się 13 marca br. w Raciborskim Centrum Kultury. Organizatorami OKR na szczeblu powiatowym są: Raciborskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Urząd Miasta Racibórz.