Zapowiedzi wydarzeń (08.-14.12.2003)

2003-12-08, Poniedziałek
Poniedziałek, 08.12.2003 r. Godz. 11.30 Otwarcie posterunku policji w Krzanowicach Miejsce: Krzanowice W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu raciborskiego, staraniem władz powiatu i Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu, na terenie powiatu powstają posterunki policji. Kolejny otwarty zostanie w Krzanowicach. W uroczystości udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Wtorek, 09.12.2003 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Szpital Rejonowy w Raciborzu (ul. Gamowska) Środa, 10.12.2003 r. Godz. 11.00 Podsumowanie dyktanda w j. niemieckim Miejsce: Dom Katechetyczny „Serca Jezusowego” w Raciborzu Dyktando w języku niemieckim zorganizowało DFK w Raciborzu. W uroczystym podsumowaniu sprawdzianu udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Piątek, 12.12.2003 r. Godz. 10.00 Uroczyste wręczenie Certyfikatu Jakości ISO dla Starostwa Powiatowego w Raciborzu Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Starostwo Powiatowe w Raciborzu było pierwszym urzędem powiatowym w Polsce, które wdrożyło system jakości ISO. System wdrożony został w roku 2000, co potwierdzone zostało przyznanym we wrześniu 2000 r. certyfikatem jakości ISO 9002. Certyfikat ISO przyznawany jest przez RWTŰV na 3 lata. Później organizacja musi zostać poddana tzw. auditowi recertyfikacyjnemu. Ważności certyfikatu jakości ISO Starostwa Powiatowego w Raciborzu upływa w roku 2003. Pod koniec sierpnia br. odbył się zatem audit recertyfikacyjny. Warto dodać, że w Starostwie Powiatowym w Raciborzu zmieniona została cała dokumentacja systemu zarządzania jakością i dostosowana do najnowszej normy europejskiej ISO 9001:2000. Auditorzy zewnętrzni RW TŰV z Katowic wysoko ocenili wdrożony w urzędzie system zarządzania jakością wg europejskiej normy ISO 9001:2000. Potwierdzone to zostanie przyznaniem na kolejna 3 lata certyfikatu jakości ISO. W uroczystości wręczenia certyfikatu jakości ISO dla Starostwa Powiatowego w Raciborzu udział wezmą m.in.: auditor RW TŰV z Katowic prof. Krystyna Lisiecka, radni Rady Powiatu Raciborskiego oraz kierownicy komórek i jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Raciborzu. UWAGA: Do udziału w uroczystości serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów. Niedziela, 14.12.2003 r. Godz. 17.00 I Festiwal Pieśni Stanisława Moniuszki Miejsce: sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Raciborzu (ul. Ogrodowa) W festiwalu udział wezmą działające na terenie powiatu raciborskiego chóry i zespoły śpiewacze. Uczestnicy wykonywać będą pieśni autorstwa Stanisława Moniuszki Organizatorami festiwalu są: Zarząd Okręgu Raciborskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu.