Zapowiedzi wydarzeń (09.-15.02.2004)

2004-02-09, Poniedziałek
Poniedziałek, 09.02.2004 r. Godz. 10.00 Walne Zgromadzenie Związku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku Miejsce: Rydułtowy W walnym zgromadzeniu udział weźmie również Wicestarosta Adam Hajduk, który reprezentuje w Związku Powiat Raciborski, a jednocześnie jest członkiem Zarządu Związku. Godz. 14.00 Spotkanie z Zastępcą Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Na zaproszenie władz powiatu, wizytę złoży Jerzy Machowski (Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach). Tematem rozmowy będzie modernizacja skrzyżowania ulic Reymonta i Londzina w Raciborzu. Godz. 15.00 Spotkanie z Zarządem Wojewódzkim DFK Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego DFK spotkają się ze Starostą Raciborskim Henrykiem Siedlaczkiem. Tematem rozmów będzie współpraca samorządu powiatu z DFK. Wtorek, 10.02.2004 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Godz. 10.00 Uroczystość przekazania prowadzenia Zespołu Szkół Technicznych w Kuźni Raciborskiej samorządowi gminnemu w Kuźni Raciborskiej Miejsce: Zespół Szkół Technicznych w Kuźni Raciborskiej Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Raciborskiego, od 1 stycznia br. samorząd powiatu raciborskiego przekazał samorządowi Gminy Kuźnia Raciborska prowadzenie Zespołu Szkół Technicznych w Kuźni Raciborskiej. 10.02.br. odbędzie się oficjalna uroczystość przekazania szkoły Gminie Kuźnia Raciborska. Godz. 13.00 Konwent Wójtów, Burmistrzów, Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu Raciborskiego Miejsce: Nędza Środa, 11.02.2004 r. Godz. 10.00 Warsztaty wokalno-aktorskie, prowadzone przez Elżbietę Zapendowską i Andrezja Głowackiego Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu Już po raz piąty z rzędu Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu zorganizował warsztaty wokalno-aktorskie dla młodzieży, które poprowadzą Elżbieta Zapendowska (specjalista emisji głosy, znana z jury telewizyjnego programu „Idol”) i Andrzej Głowacki (reżyser widowisk estradowych). W warsztatach udział weźmie młodzież z terenu powiatów raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego i głubczyckiego oraz miasta Katowice. Warsztaty potrwają 4 dni, przewidziano zajęcia z emisji głosu, ruchu scenicznego i interpretacji tekstu literackiego. Warsztaty zakończy 15.02.br. koncert uczestników zajęć. Piątek, 13.02.2004 r. Godz. 17.00 Koncert charytatywny – „Gwiazdka serc” Miejsce: Raciborskie Centrum Kultury (ul. Chopina) To już trzecia edycja „Gwiazdki serc”. Znane postaci raciborskiego życia politycznego, kulturalnego, społecznego i zawodowego ziemi raciborskiej występują na scenie indywidualnie i grupowo, śpiewając, tańcząc, recytując itp., w stworzonym specjalnie na tę okazję programie artystyczno-rozrywkowym. Jest to bardzo popularna na świecie i znana od lat forma działalności charytatywnej, przybliżająca równocześnie mieszkańcom miasta i powiatu osoby znane głównie z mediów i ukazująca ich „inną twarz”. Reżyserem spektaklu jest Jerzy Dębina. W „Gwiazdce serc” wystąpi także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Organizatorami „Gwiazdki serc” są: Raciborska Izba Gospodarcza i Raciborskie Centrum Kultury. Niedziela, 15.02.2004 r. Godz. 17.00 Koncert podsumowujący warsztaty wokalno-aktorskie w MDK w Raciborzu Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu Podczas koncertu wystąpią uczestnicy odbywających się od 11.02.br. warsztatów wokalno-aktorskich. W programie utwory klasyki polskiej muzyki. Koncert w reżyserii Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego (prowadzący warsztaty). Wstęp wolny. Godz. 19.00 Bal Sportowca Miejsce: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu W balu udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.