Zapowiedzi wydarzeń (12.-18.01.2004)

2004-01-12, Poniedziałek
Poniedziałek, 12.01.2004 r. Godz. 09.00 Spotkanie noworoczne przy śniadaniu Starosty Raciborskiego z Prezydentem Miasta Racibórz, wójtami i burmistrzami gmin powiatu raciborskiego Miejsce: restauracja „Hetmańska” w Raciborzu Tradycyjnie już Starosta Raciborski zaprasza Prezydenta Miasta Raciborza, wójtów i burmistrzów gmin powiatu na spotkanie świąteczno-noworoczne w ostatnich dniach mijającego roku. Tradycją jest też spotkanie noworoczne przy śniadaniu Starosty Raciborskiego z samorządowcami powiatu, które odbywa się na początku stycznia nowego roku. Godz. 10.00 Posiedzenie Zarządu Związku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku Miejsce: Rybnik W kolejnym posiedzeniu Zarządu Związku udział weźmie także Wicestarosta Adam Hajduk, który jest członkiem Zarządu. Wtorek, 13.01.2004 r. Godz. 11.00 Posiedzenie Regionalnego Komitetu Sterującego Programem Rozwoju Regionalnego Województwa Śląskiego Miejsce: Sala Błękitna w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach Zarząd Województwa Śląskiego powierzył RKS Programem Rozwoju Regionalnego Województwa Śląskiego wykonywanie dodatkowych zadań wynikających z „Programu łagodzenia w regionie śląskim skutków restrukturyzacji zatrudnienia w górnictwie węgla kamiennego”. Zadania te związane są z realizacją przewidzianego dla śląskich gmin i powiatów instrumentu „Funduszu na Rzecz Rozwoju Infrastruktury Lokalnej skierowanej na rozwój przedsiębiorczości” oraz instrumentu skierowanego dla małych i średnich przedsiębiorstw „Linia pożyczek dla MŚP”. Inauguracyjne spotkanie RKS w sprawie wykonywania zadań wynikających z „Programu łagodzenia...” odbędzie się 13.01.br. W spotkaniu udział weźmie również Wicestarosta Adam Hajduk, który jest członkiem Komitetu. Godz. 17.30 Spotkanie opłatkowe parafian z Opawy Miejsce: Klasztor Annuntiata w Raciborzu W programie msza św. pod przewodnictwem ks. infułata Mariana Żagana oraz wspólna Agapa. W spotkaniu udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Środa, 14.01.2004 r. Godz. 14.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Czwartek, 15.01.2004 r. Godz. 13.00 Spotkanie noworoczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu Na zaproszenie Rektora PWSZ w Raciborzu i Zarządu Fundacji PWSZ, w spotkaniu udział wezmą samorządowcy z terenu powiatu raciborskiego i sąsiednich powiatów. W spotkaniu udział wezmą także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Wicestarosta Adam Hajduk. Spotkanie noworoczne połączone będzie ze zwiedzaniem obiektów PWSZ i dyskusją na temat przyszłości jej funkcjonowania w środowisku lokalnym. Piątek, 16.01.2004 r. Godz. 18.00 Tradycyjne spotkanie noworoczne członków i przyjaciół Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego Miejsce: Ratusz w Rybniku (Rynek 18) Na zaproszenie Prezydenta Miasta Rybnika i Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, w spotkaniu udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.