Zapowiedzi wydarzeń (15.-21.09.2003)

2003-09-15, Poniedziałek
Wtorek, 16.09.2003 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Środa, 17.09.2003 r. Godz. 12.00 Uroczysty apel ku czci Sybiraków Miejsce: cmentarz „Jeruzalem” w Raciborzu Uroczysty apel ku czci żyjących Sybiraków oraz wszystkich zmarłych, zaginionych i pomordowanych w bezkresach Syberii organizują Związek Sybiraków w Raciborzu i Raciborskie Towarzystwo Patriotyczne. W uroczystości udział wezmą także przedstawiciele władz powiatu raciborskiego: Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jerzy Wziontek i Sekretarz Powiatu Mirosław Lenk. Czwartek, 18.09.2003 r. Godz. 15.00 Dyżur radnych Rady Powiatu Raciborskiego – Gerard Czech Miejsce: Biuro Rady Powiatu – Starostwo Powiatowe w Raciborzu (ul. Klasztorna 6), pok. nr 23 Tym razem mieszkańcy powiatu raciborskiego mogą się spotkać z radnym Gerardem Czechem, który pełnić będzie swój dyżur w godz. od 15.00 do 16.00 w Biurze Rady Powiatu. Piątek, 19.09.2003 r. Godz. 10.00 Konferencja zamykająca cykl szkoleniowy w ramach Programu Szkoleniowego PAOW (Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich) Miejsce: Sala Sejmu Śląskiego w Katowicach Konferencja zamyka cykl szkoleń, realizowanych na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja placówek, które pomagają aktywizować lokalne rynki pracy. Podczas konferencji prezentować się będzie również Powiat Raciborski i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu. Niedziela, 21.09.2003 r. Godz. 10.00 Dożynki Diecezjalne w Rudach Miejsce: Rudy (Gm. Kuźnia Raciborska) Tradycyjnie już Sanktuarium Matki Boskiej w Rudach jest gospodarzem dożynek diecezjalnych Diecezji Gliwickiej. Święto Plonów rozpocznie msza św. dożynkowa. W dożynkach udział weźmie m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.