Zapowiedzi wydarzeń (16.-22.04.2004)

2004-02-16, Poniedziałek
Poniedziałek, 16.02.2004 r. Godz. 09.00 Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu Miejsce: Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu W odprawie rocznej udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Godz. 14.00 Uroczyste podpisanie aktu notarialnego w sprawie utworzenia Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Samorządy gminne z terenu powiatu raciborskiego i samorząd powiatu raciborskiego tworzą „Fundację na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu”. Celem Fundacji jest prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia, w szczególności poprzez wspieranie Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Założycielami „Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu” jest 9 podmiotów – samorząd powiatu raciborskiego, a także samorządy gmin powiatu (Racibórz, Kuźnia Raciborska, Krzanowice, Krzyżanowice, Pietrowice Wielkie, Nędza, Rudnik i Kornowac). Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu, zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, której przepisy weszły w życie z dniem 1 stycznia 2004 r., działać będzie jako organizacja pożytku publicznego. Z kolei zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, darowiznę na pewne cele dokonaną w 2004 r. możemy odliczyć od podatku za rok 2003. Oznacza to, że po zarejestrowaniu Fundacji będziemy mogli ją wesprzeć przeznaczając 1 proc. kwoty podatku, który w 2003 roku przekazaliśmy fiskusowi. Powołanie „Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu” to inicjatywa radnych Rady Powiatu Raciborskiego, a w szczególności radnego Wilhelma Wolnika. Wtorek, 17.02.2004 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: II Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu Członkowie komisji zapoznają się z działalnością II LO w Raciborzu. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 24.02.br. Godz. 15.30 Posiedzenie Komisji Zdrowia Rady Powiatu Rybnickiego, z udziałem przedstawicieli władz powiatu raciborskiego i dyrekcji Szpitala w Raciborzu Miejsce: Starostwo Powiatowe w Rybniku Komisja Zdrowia Rady Powiatu Rybnickiego na swym posiedzeniu zajmie się sprawą Oddziału Zakaźnego Szpitala Rejonowego w Raciborzu, z uwagi na fakt, że z usług świadczonych przez oddział korzystają również mieszkańcy powiatu rybnickiego. Rybniccy samorządowcy chcą wesprzeć starania władz powiatu raciborskiego o dodatkowe środki na dokończenie robót w docelowym nowym oddziału zakaźnego – w kompleksie szpitalnym przy ul. Gamowskiej w Raciborzu. Na zaproszenie Starosty Rybnickiego Damiana Mrowca, w posiedzeniu udział wezmą: Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Wicestarosta Adam Hajduk, Dyrektor Szpitala w Raciborzu Wojciech Krzyżek i Ordynator Oddziału Zakaźnego Iwona Olszok. Środa, 18.02.2004 r. Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Członkowie komisji zapoznają się z informacją o stanie środowiska w powiecie raciborskim, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki odpadami. Na posiedzenie komisji zaproszeni zostali także przedstawiciele firm świadczących usługi w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych na terenie powiatu raciborskiego. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 24.02.br. Czwartek, 19.02.2004 r. Godz. 10.00 Posiedzenie Rady Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Miejsce: Żywiec W posiedzeniu udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, który jest członkiem Rady ZPKWŚ. Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Członkowie komisji zajmą się stanem realizacji inwestycji budowy obwodnicy i mostu granicznego w miejscowości Chałupki. Ponadto omówią materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 24.02.br. Piątek, 20.02.2004 r. Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Członkowie Komisji zajmą się stanem realizacji programu naprawczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu, a także zapoznają się ze stopniem zaawansowania inwestycji budowy szpitala w Raciborzu, z uwzględnieniem zaangażowania środków finansowych. Ponadto omówiony zostanie stan środowiska w powiecie raciborskim, ze szczególnym uwzględnieniem finansowania zadań z zakresu ochrony środowiska z budżetu powiatu. Omówione zostaną także materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 24.02.br.