Zapowiedzi wydarzeń (19.-25.01.2004)

2004-01-20, Wtorek
Poniedziałek, 19.01.2004 r. Godz. 11.00 Koncert Galowy IV Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem” Miejsce: Dom Kultury „Strzecha” w Raciborzu (ul. Londzina) Przegląd odbył się w dniach 07.–08.01.br. W przeglądzie udział wzięło 25 zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych oraz działających przy parafiach, instytucjach kultury, stowarzyszeniach i placówkach wychowania pozaszkolnego powiatu raciborskiego. Uczestnicy prezentowali inscenizacje bożonarodzeniowe w jednej z wybranych form (widowisko jasełkowe, szopka, spektakl teatralny lub grupa kolędnicza). Jury, pod przewodnictwem Grażyny Tabor, postanowiło przyznać 6 nagród i 6 wyróżnień najlepszym zespołom. Laureaci przeglądu powiatowego w Raciborzu reprezentowali powiat raciborski podczas VII Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki” w Radlinie. Spośród 40 zespołów uczestniczących w przeglądzie ogólnopolskim, reprezentanci raciborszczyzny zdobyli 4 nagrody i 2 wyróżnienia. Podczas Koncertu Galowego przeglądu „Pójdźmy do Betlejem” Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek wręczy laureatom nagrody. Wtorek, 20.01.2004 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Godz. 13.00 Uroczyste otwarcie posterunku policji w Rudniku Miejsce: Rudnik Rudnik to kolejna gmina powiatu raciborskiego, gdzie otwarty zostanie posterunek policji. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, a także o lepszą dostępność społeczności do stróżów prawa, samorząd powiatu wraz z Komendą Powiatową Policji w Raciborzu uruchomili program, który zakłada funkcjonowanie w każdej z gmin powiatu posterunku policji. Godz. 17.00 Wernisaż wystawy „Fascynacje 3” autorstwa Katarzyny Handzlik-Bąk i Krzysztofa M. Bąk Miejsce: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu (ul. Kasprowicza) Wystawa „Fascynacje 3” to zbiór prac Katarzyny Handzlik-Bąk (ceramika i malarstwo) i Krzysztofa M. Bąk (ilustracje). W wernisażu udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Środa, 21.01.2004 r. Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu Tematem obrad będzie funkcjonowanie szkolnictwa specjalnego na przykładzie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Ponadto członkowie komisji omówią materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 27.01.br., przyjmą sprawozdanie z pracy komisji za II półrocze 2003 r., a także plan pracy komisji na 2004 r. Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Członkowie komisji omówią materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 27.01.br. Czwartek, 22.01.2004 r. Godz. 11.00 Posiedzenie Rady Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Miejsce: Smoleń W posiedzeniu udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, który jest członkiem Rady ZPKWŚ (organ opiniodawczo-doradczy przy Dyrektorze ZPKWŚ). Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Członkowie komisji zajmą się wieloletnim planem remontów i modernizacji dróg w powiecie raciborskim. Ponadto omówią materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 27.01.br. Piątek, 23.01.2004 r. Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Członkowie komisji omówią projekt budżetu Powiatu Raciborskiego na 2004 r., a także materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 27.01.br. Godz. 16.45 Uroczyste otwarcie Zimowych Mistrzostw Polski 14-latków w pływaniu Miejsce: pływalnia Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu (ul. Śląska) Organizatorem Zimowych Mistrzostw Polski 14-latków w pływanie jest Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Zawody potrwają do niedzieli (25.01.br.). W uroczystym otwarciu zawodów udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Niedziela, 25.01.2004 r. Godz. 15.30 XII Regionalne Spotkanie Wspólnot Śpiewaczych Miejsce: kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu (ul. Warszawska) W imprezie udział wezmą zespoły śpiewacze, które zaprezentują kolędy i pastorałki. W spotkaniu udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.