Zapowiedzi wydarzeń (28.07.-03.08.2003)

2003-07-25, Piątek
Poniedziałek, 28.07.2003 r. Godz. 11.00 Spotkanie z dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu W spotkaniu udział wezmą włodarze gmin powiatu raciborskiego, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu, a także władze powiatu raciborskiego. Rozmowy poświęcone będą problemom bezrobocia w województwie śląskim, ze szczególnym uwzględnieniem bezrobocia w powiecie raciborskim. Wtorek, 29.07.2003 r. Godz. 13.00 X sesja Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Głównym tematem obrad sesji będzie podjęcie uchwał: w sprawie finansowania zadań z zakresu programu realizowanego przez Powiat Raciborski przy udziale środków SAPARD oraz w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2003 r. Godz. 14.00 Spotkanie z prof. Zbigniewem Religą, senatorem RP Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu W spotkaniu udział wezmą samorządowcy z terenu powiatu raciborskiego, parlamentarzyści regionu, radni Rady Powiatu i inni zaproszeni goście. Senator RP prof. Dr hab. N. Med. Zbigniew Religa gościć będzie w Raciborzu z inicjatywy Przewodniczącego Rady Powiatu Franciszka Wańka, Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka i radnego powiatowego prof. dr. hab. Romana Kurzbauera. W trakcie spotkania omówione zostaną tematy związane z: - organizacją, funkcjonowaniem i finansowaniem placówek służby zdrowia w kraju, województwie śląskim i powiecie raciborskim; - pozyskaniem środków finansowych na budowę bloku operacyjnego w budowanym Szpitalu Miejskim w Raciborzu przy ul. Gamowskiej; - przedstawieniem doświadczeń w finansowaniu Fundacji Kardiochirurgii w Zabrzu. UWAGA: do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli mediów.