Zapraszamy na wykłady otwarte w ramach edukacji prawnej

2022-07-01, Piątek

Już wkrótce w Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach odbędą się wykłady w ramach edukacji prawnej i działalności Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Krzyżanowicach:

- w dniu 06.07.2022 r. o godz. 15.30 zaplanowano wykład z zakresu praw i obowiązków konsumentów,
- w dniu 13.07.2022 r. o godz. 15.30 zaplanowano wykład z zakresu prawa spadkowego.

W trakcie pierwszego wykładu osoby zainteresowane będą mogły zapoznać się z przebiegiem postępowania spadkowego, zasadami dziedziczenia i sporządzania testamentu, natomiast tydzień później będzie można uzyskać informację o prawach, jakie mają konsumenci w obecnym stanie prawnym, zapraszamy!

Przypominamy również, że w powiecie raciborskim działają cztery punkty, których nieodpłatną pomoc prawną świadczą adwokaci oraz radcowie prawni. Poza Krzyżanowicami, jest to również Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Centrum Społeczno - Kulturalne w Pietrowicach Wielkich oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.