Zmiany w Prezydium Rady Powiatu Raciborskiego...

2004-03-01, Poniedziałek
Roman Głowski jest nowym Przewodniczącym Rady Powiatu Raciborskiego, a Dorota Lachowicz Wiceprzewodniczącą. Taką decyzję podjęli na ostatniej sesji (27.02.br.) radni Rady Powiatu. Przypomnijmy. Wakat w Prezydium Rady Powiatu Raciborskiego na stanowisku Przewodniczącego Rady pojawił się w styczniu br., kiedy to radni odwołali z tej funkcji Franciszka Wańka. Wniosek o jego odwołanie złożyło 13 radnych. Grupa radnych zarzuciła Wańkowi: zachowanie nie licujące z powagą funkcji Przewodniczącego, działalność destabilizującą Radę Powiatu, działania niezgodne z kompetencjami Przewodniczącego Rady Powiatu i zaburzanie działalności bieżącej Szpitala Rejonowego w Raciborzu, a także utrudnianie realizacji inwestycji budowy szpitala. Ponadto radni uznali, że status prawny osoby Franciszka Wańka jest „co najmniej niejasny, ze względu na szereg procesów karnych toczących się przeciwko jego osobie”. Funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu radni powierzyli teraz Romanowi Głowskiemu, który dotychczas pełnił obowiązki Wiceprzewodniczącego Rady. W związku z powołaniem jego osoby na stanowisko Przewodniczącego, Głowski złożył rezygnację z zajmowanego wcześniej stanowiska. Na jego miejsce radni wybrali Dorotę Lachowicz (dotychczas Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu). Obecnie w Prezydium Rady Powiatu Raciborskiego zasiadają: Roman Głowski (Przewodniczący), Małgorzata Burek (Wiceprzewodniczący) i Dorota Lachowicz (Wiceprzewodniczący).