1 proc. dla Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu podliczony...

2007-05-23, Środa

W ubiegłym roku 1 proc. na rzecz Fundacji zdecydowało się przekazać ponad 910 osób, wspierając tym samym działalność Fundacji kwotą blisko 53 tys. złotych. W bieżącym roku odnotowano 1065 wpłat na kwotę ponad 68 tys. zł. Z roku na rok zarówno liczba darczyńców Fundacji jak i przekazywane środki są większe.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć działalność naszej Fundacji. Dziękuję również tym, którzy promowali ideę 1 proc. dla Fundacji. Dzięki Państwa szczodrości uzyskane w tym roku środki pozwolą wesprzeć nasz Szpital kolejną partią sprzętu, którego od kwietnia 2004 r. przekazaliśmy lecznicy na kwotę ponad 76 tys. zł - mówi Jan Kuliga, Prezes Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu.

- Dziękujemy za każdą wpłatę, gdyż liczy się każdy grosz, a także wspólne działanie dla dobra lokalnej społeczności - dodaje Adam Hajduk, Przewodniczący Zgromadzenia Fundatorów.

Między innymi dzięki wpłatom 1 proc. podatku za rok 2005 możliwy był zakup dwóch aparatów EKG, które zostały przekazane do Stacji Dializ i Poradni Kardiologicznej. Do tej samej poradni trafiły również dwie wagi elektroniczne. Ponadto zakupiono zestaw komputerowy ze specjalnym oprogramowaniem do opracowywania wyników badań diagnostycznych, który został przekazany do Działu Diagnostyki i Terapii. Z wpłat darczyńców Fundacja zakupiła również specjalistyczny stół zabiegowy, który został przekazany Poradni Chirurgii Dziecięcej. Z tych samych środków udało się dofinansować realizację programu badań mammograficznych pod hasłem "Postaw na zdrowie - jesteś tego warta" oraz zakupić dwa urządzenia do monitorowania oddechu niemowląt BabySense II. Zakupy sprzętu dokonywane były w uzgodnieniu z dyrektorem szpitala.

Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu powstała 16 lutego 2004 r. Jej fundatorami są Powiat Raciborski oraz gminy Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik, a także Szpital Rejonowy w Raciborzu. Celem Fundacji jest prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia, w szczególności poprzez wspieranie Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, a jej dochody pochodzące z dotacji, darowizn, spadków i zapisów, subwencji osób prawnych, zbiórek i imprez publicznych przeznaczane są w całości na realizację zadań statutowych, gdyż Zarząd Fundacji oraz Komisja Rewizyjna wykonują swoje funkcje społecznie nie pobierając wynagrodzenia, a obsługę biurową Fundacji zapewnia Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Wszystkich zainteresowanych działalnością Fundacji zapraszamy na internetową stronę
www.powiatraciborski.pl, gdzie dostępny jest specjalny serwis Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu.