68 nauczycieli awansuje na stopień nauczyciela dyplomowanego...

2004-04-29, Czwartek
68 nauczycieli z terenu powiatu raciborskiego otrzyma 29 kwietnia br. awanse zawodowe na stopień nauczyciela dyplomowanego. Uroczystość, z udziałem przedstawicieli władz oświatowych i samorządowych, odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu. O awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego może ubiegać się nauczyciel, który posiada szczególne osiągnięcia w pracy pedagogicznej. Nauczyciel ubiegający się o awans musi zebrać stosowną dokumentację potwierdzającą swój dorobek zawodowy, a następnie zdać egzamin przed komisją powoływaną przez Kuratora Oświaty. Szczegółowe zasady awansu zawodowego nauczycieli reguluje odpowiednie rozporządzenie. Na stopień nauczyciela dyplomowanego z terenu powiatu raciborskiego w sesji zimowej ‘2004 awansuje 68 nauczycieli – szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W gronie awansujących jest 18 nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, i 28 nauczycieli szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Racibórz. Uroczystość wręczenia awansów zawodowych na stopień nauczyciela dyplomowanego odbędzie się 29.04.br. o godz. 13.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele władz oświatowych, a także władz samorządowych – Starosta raciborski Henryk Siedlaczek i Prezydent Raciborza Jan Osuchowski. Uroczystość uświetni program artystyczny w wykonaniu zespołu wokalnego „Miraż” działającego przy MDK.