Banik Ostrava poza zasięgiem

2009-11-23, Poniedziałek

Wszyscy grali walcząc o zwycięstwa, ale po 300 minutach gry bez porażki pozostali tylko piłkarze drużyny U-13 Banika Ostrava i to oni odebrali puchar z rąk starosty raciborskiego Adama Hajduka.

III edycja Międzynarodowego turnieju halowej piłki nożnej rocznika 97 i młodsi odbyła się w niedzielę 22 listopada na hali w Rudniku. Honorowy patronat nad turniejem zorganizowanym przez Klub Piłkarski Unia Racibórz objął Starosta Raciborski. Partnerem raciborskiego klubu przy realizacji tego sportowego przedsięwzięcia był Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W turnieju zagrało dziewięćdziesięciu trzynastolatków. Grano systemem każdy z każdym, wobec czego rozegrano 15 meczów. Każda drużyna grała po sto minut. Kibice zobaczyli 108 goli, które padały średnio co 36 sekund. Najwięcej goli na swoim koncie zanotował młody piłkarz OKS Oderka Opole Krzysztof Soszka, który trafił 10 razy w pięciu meczach. Najlepszym piłkarzem turnieju został Jan Stuchlik, a najlepszym bramkarzem Virec Mikulas obaj są zawodnikami Banika Ostrava. Bardzo dobry turniej rozegrał również bramkarz WAP Odry Wodzisław Kamil Mystek, ale ostatecznie trenerzy postanowili indywidualnie wyróżnić młodego czeskiego bramkarza. W niedzielę tak się złożyło, że o pierwszym miejscu w turnieju zadecydował mecz nr 14, w którym FC Banik Ostrava pokonał WAP odrę Wodzisław 5:2.
Prowadzona przez Dariusza Binka drużyna KP Unia OSiR Racibórz zagrała w następującym składzie: bramkarze: Mateusz Karbowniczek i Krzesimir Szulc, oraz zawodnicy w polu Mateusz Opala, Filip Denys, Rafał Chałupiński, Bartosz Szulc, Mateusz Twaróg, Mateusz Hutny, Mateusz Goral, Robert Łuckiewicz, Ignacy Bajdarowicz, Łukasz Glenc i Mateusz Kondziołka.

W pierwszym meczu raciborska drużyna uległa 2:3 OKS Oderce Opole, w drugim meczu pokonała RKP Rybnik 3:2, w trzecim uległa WAP Odrze Wodziław 2:4, później przegrała z Banikiem Ostrava 2:8 i na koniec uległa TJ SK Kravare 2:3 zajmując ostatecznie 5 miejce.