Budynek "pośredniaka" w Raciborzu sprzedany... PUP zmieni swą siedzibę

2004-10-28, Czwartek

Za kwotę 1 mln. zł. Powiat Raciborski sprzedał nieruchomość położoną w Raciborzu przy ul. Batorego 9. Nieruchomość zajmuje obecnie Powiatowy Urząd Pracy, który do końca maja 2005 roku będzie miał swą siedzibę w Raciborzu przy Pl. Okrzei.

Nabywcą nieruchomości została spółka P.A. Nova z Gliwic, która zamierza wybudować w Raciborzu hipermarket "Kaufland". Za nieruchomość zajmowaną przez PUP zapłaciła 1 mln zł. Budynek zostanie prawdopodobnie zrównany z ziemią, a jego miejsce zajmie część planowanego hipermarketu.

Do końca maja 2005 roku Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu przeniesie swoją działalność do budynku przy Placu Okrzei, zajmowanym obecnie przez internat Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Internat zostanie zaś przeniesiony do budynku ZSOMS przy ul. Kozielskiej.

Oprócz PUP, w budynku po internacie przy Pl. Okrzei mieścić się będą także docelowo wydziały i referaty Starostwa Powiatowego w Raciborzu mające teraz swą siedzibę przy ul. Bosackiej 42. "Pośredniak" zajmować będzie parter budynku. Koszt adaptacji pomieszczeń na potrzeby PUP przy Pl. Okrzei wyniesie około 150 tys. zł.

Celem władz powiatu raciborskiego jest obniżenie kosztów funkcjonowania administracji powiatowej poprzez zmniejszenie zajmowanych pomieszczeń. Obecnie Starostwo Powiatowe w Raciborzu funkcjonuje w trzech budynkach na terenie miasta: przy ul. Klasztornej 6 (główna siedziba Starostwa), przy Pl. Okrzei 4a (Wydział Komunikacji i Transportu, Biuro Paszportowe i komórka Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich) i przy ul. Bosackiej 42 (Wydział Geodezji, Referat Architektury i Budownictwa oraz Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej). Oferta P. A. Nova z Gliwic nabycia nieruchomości po PUP była zbieżna z tym celem, a dodatkowym atutem stała się korzystna dla powiatu cena sprzedaży.