"Być blisko serdeczną myślą"... - koncert charytatywny dla Joasi

2006-09-27, Środa

Podczas koncertu wystąpią: zespół wokalny "Miraż" i grupa teatralna "Irrealis" z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, a także gwiazdy z powiatu raciborskiego, ale znane już w całym kraju, jak również poza jego granicami. Specjalne programy przygotowali na tę okazję: Anna Wyszkoni - wokalista zespołu "Łzy" (pochodząca z Tworkowa), Marzena Korzonek - laureatka opolskich "Debiutów" w roku 2003 (pochodzi z Raciborza), Dawid Koczy - laureat telewizyjnego programu "Jestem, jaki jestem" z udziałem lidera grupy "Ich Troje" Michała Wiśniewskiego (pochodzi z Krostoszowic, ale szlify muzyczne zdobywał w MDK w Raciborzu), Agnieszka Błońska - laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Rybniku i studentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach (pochodzi z Krzanowic), Agnieszka Busuleanu - laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej w Lesznie, Tomasz Orliński - uczestnik wielu studyjnych sesji nagraniowych, od roku 2005 zaliczany do tzw. Złotej 10-tki Młodych Wokalistów Polski.
Wszyscy młodzi artyści są wychowankami zespołu "Miraż", działającego już 12 lat pod kierunkiem Elżbiety Biskup.

Bilety wstępu na koncert stanowią cegiełki wartości 10 zł, które są do nabycia w sekretariacie Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu przy ul. Zamkowej 1, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Ponadto w trakcie koncertu przeprowadzona zostanie licytacja prac najlepszych artystów ziemi raciborskiej. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na rzecz dalszego leczenia Joasi. Joasia jest obecnie uczennicą drugiej klasy w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Choruje na stwardnienie rozsiane, obecnie porusza się na wózku inwalidzkim.

Koncert pt. "Być blisko serdeczną myślą" odbędzie się 4 października br. w sali widowiskowej DK "Strzecha" w Raciborzu przy ul. Londzina. Początek o godz. 17.00. Warto dodać, że to nie pierwsza inicjatywa młodzieży z ZSM w Raciborzu na rzecz ich chorej koleżanki. Pod koniec ubiegłego roku przeprowadzili oni zbiórkę wśród koleżanek i kolegów Joasi w szkole, a zebrane wówczas pieniądze pozwoliły na przystosowanie mieszkania Joasi do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Teraz konieczne jest wsparcie na dalsze leczenie dziewczyny.