Centralne Obchody XVII rocznicy powstania Straży Granicznej w Raciborzu

2008-05-15, Czwartek

16 maja (piątek) br. w Raciborzu odbywać się będą Centralne Obchody XVII rocznicy powstania Straży Granicznej w Raciborzu. Wybranie "stolicy" powiatu raciborskiego na miejsce głównych uroczystości Święta Straży Granicznej, na które przybędą delegacje Straży Granicznej z całej Polski, nie jest przypadkowe. Przypadająca na 2008 rok XVII rocznica powstania Straży Granicznej pokrywa się z jubileuszem 900-lecia Miasta Raciborza.

Program uroczystości:
10.00
– Uroczysta Msza Święta Pontyfikalna w kościele pw. WNMP w Raciborzu pod przewodnictwem Biskupa Polowego WP i SG, gen. dyw. prof. dr. hab. Tadeusza Płoskiego w intencji Straży Granicznej.
12.00 – Uroczysty apel z okazji XVII rocznicy powstania Straży Granicznej, pokaz musztry paradnej Kompanii Reprezentacyjnej SG oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej SG – Rynek.
14.20 – Otwarcie "Miasteczka Granicznego" - pokaz sprzętu i występ zespołów artystycznych – Plac Długosza.

Na zwiedzających "Miasteczko Graniczne" czekać będzie tradycyjna żołnierska grochówka.