Ciało.Duch.Miasto, czyli III Raciborski Festiwal Sztuki...

2007-07-26, Czwartek

Wrześniowy RFS to przegląd site-specific, czyli sztuki wykorzystującej specyfikę miejsca. Zaproszeni twórcy z takich dziedzin jak teatr, taniec, performance, wideo, sztuki wizualne czy muzyka wyjdą poza budynek instytucji kultury, poza miejsca tradycyjnej prezentacji. Festiwal wprowadzi artystów w przestrzenie miasta, odchodząc całkowicie od prezentacji sztuki w galerii czy sali teatralnej. Jednym z poruszonych tematów Festiwalu będzie przestrzeń miejska i relacja miasto-artysta. Będzie też mowa o rewitalizacji poprzez sztukę, także w kontekście Raciborza.

FESTIWAlWśród artystów odwiedzających Racibórz znajdą się m.in. Teatr Krzyk z Maszewa, tancerze butoh z kooperatywy Teatru Limen z Warszawy i Centrum Projekt Pracovnia Maat z Lublina, grupa Dwaesha, Tomek Kozak, grupa Twożywo oraz wielu debiutujących artystów.

Ciało.Duch.Miasto zaprasza młodych twórców do współpracy i zgłaszania propozycji działań w przestrzeniach miasta podczas Festiwalu. Projekty prac można wysyłać e-mailem na adres [email protected] do 20 sierpnia br. Pomysł i warunki jego realizacji będą omawiane z każdym twórcą. Festiwal pokrywa koszty realizacji pracy.

W dniach 22-23 września br. na ulicach Raciborza odbędą się warsztaty twórcze dla młodych animatorów kultury, młodzieżowych liderów, instruktorów i artystów zainteresowanych przestrzenią miasta. Warsztaty poprowadzą Janusz Byszewski i Maria Parczewska z Laboratorium Edukacji Twórczej z Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Uczestnicy będą angażowali przechodniów i aranżowali rozmaite akcje w przestrzeni publicznej Raciborza - "zielonych płuc" Śląska i jego historycznej stolicy.

Zgłoszenia wraz z krótkim opisem dotychczasowej działalności należy wysyłać do 31 sierpnia br. na adres [email protected]. Ilość miejsc jest ograniczona, a udział w warsztacie płatny.

Szczegółowe informacje na www.ask.org.pl

Organizatorem Festiwalu Sztuki jest Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK.
Festiwal został dofinansowany m.in. ze środków Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

HERBLOGO ASK