Dary z Powiatu Märkischer dla placówek opieki społecznej w powiecie raciborskim...

2006-07-31, Poniedziałek

Harald Kahlert z SGV (na pierwszym planie) rozmawia ze Starostą Raciborskim Jerzym WziontkiemUżywaną odzież, telewizory, pomoce rehabilitacyjne i książki zebrali sami członkowie Sauerlandzkiego Towarzystwa Miłośników Pieszych Wędrówek (SGV) z Powiatu Märkischer. To już druga tego typu pomoc udzielona powiatowi raciborskiemu. W sierpniu 2005 r. odzież przywieźli wędrowcy dla mieszkańców DPS Św. Notburgii w Raciborzu. Inicjatorami tego typu pomocy dla placówek opieki społecznej w powiecie raciborskim są Państwo Edith i Harald Kahlert. Pani Kahlert pracowała dawniej jako pielęgniarka w domu opieki społecznej w Niemczech.

Rok temu Państwo Kahlert podkreślali, że te dary to dopiero początek i słowa dotrzymali.