"Dębowi" zapaśnicy u Starosty...

2007-12-19, Środa

Dla małego klubu z powiatu raciborskiego miniony rok był bardzo bogaty w sukcesy sportowe. Młodzi zawodnicy powoli zaczynają pojawiać się w czołówce wszystkich krajowych zawodów, a najlepsi mają już za sobą udział w Mistrzostwach Europy Kadetów.

Zapasy

Wśród "młodego pokolenia" zapaśników za sukcesy wyróżnieni zostali:
- Sara Jezierzańska - członkini kadry Polski kadetek, wicemistrzyni Europy, zdobywczyni pierwszego miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i II miejsca na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski kadetek,
- Justyna Ratyńska - członkini kadry narodowej kadetek uczestniczka mistrzostw Europy, srebrna medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
- Sebastian Jezierzański - członek kadry narodowej uczestnik mistrzostw Europy w 2006 i 2007 r., srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Międzynarodowy Mistrz Polski kadetów.

Trenerem wymienionych zawodników jest Krzysztof Ołenczyn również nagrodzony przez Starostę.

LKS "Dąb" Brzeźnica to klub z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, obecnie społecznie prowadzony przez Huberta Skornię, pełniącego funkcję Prezesa, który z rąk Starosty otrzymał list gratulacyjny.