Dodatkowa subwencja oświatowa na rok 2005 wpłynęła na konto...

2005-12-30, Piątek

Pieniądze otrzymało łącznie 1009 jednostek samorządu terytorialnego, w tym: 730 gmin, 56 miast na prawach powiatu, 218 powiatów i 5 województw. Jak informuje Ministerstwo Finansów, dodatkowe środki otrzymały samorządy wymienione w załączniku do wniosku Ministra Edukacji i Nauki w sprawie zwiększenia jednostkom samorządu terytorialnego części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2005. Powiat Raciborski otrzymał najwięcej pieniędzy spośród powiatów, a z terenu Raciborszczyzny dodatkowe pieniądze na oświatę otrzymała jedynie Gmina Kornowac (30 tys. zł).

Pieniądze przekazano tym samorządom, które otrzymały niższą kwotę części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2005 od planowanej. Taki podział środków był zgodny ze stanowiskiem strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

O przeznaczeniu środków otrzymanych z tytułu zwiększenia subwencji oświatowej decyduje organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego. Obecnie władze powiatu raciborskiego zastanawiają się na co przeznaczyć dodatkowe środki w oświacie, by je racjonalnie i najbardziej efektywnie wykorzystać.