Dofinansowanie termomodernizacji budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu

2009-10-08, Czwartek

Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wyraziła zgodę na udzielenie dofinansowania zadania "Termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Królewskiej 19 w Raciborzu". Zadanie zostało przewidziane do dofinansowania w formie dotacji oraz pożyczki. W ramach zadania wykonane zostaną prace polegające m.in. na: dociepleniu dachów oraz ścian fundamentowych, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, remoncie chodników i opasek przy budynkach czy montażu zaworów grzejnikowych. Termin wykonania prac ustalono na 30 września 2010 r. a wartość prac oszacowano na kwotę 1 700 000,00 zł.

Zadanie pn. "Termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Królewskiej 19 w Raciborzu" zostanie sfinansowane ze środków budżetu Powiatu Raciborskiego, WFOŚiGW – w formie dotacji oraz pożyczki (wysokość udzielonego dofinansowania wyniesie nie więcej niż 74,81% kosztów kwalifikowanych) oraz PFOŚiGW (2010 r.).
W chwili obecnej trwa procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy robót budowlanych.