Dom Książęcy raciborskiego zamku otwiera się dla zwiedzających!

2024-03-19, Wtorek
 Dom Książęcy raciborskiego zamku otwiera się dla zwiedzających.
Starosta Raciborski wraz z Zarządem Powiatu Raciborskiego i Dyrektorem Zamku Piastowskiego zapraszają na otwarcie!
Po niespełna dwóch latach dzięki zaangażowaniu i determinacji Zarządu Powiatu Raciborskiego, Dom Książęcy na Zamku Piastowskim w Raciborzu już za kilka dni zaprezentuje się zwiedzającym w nowej odsłonie.
Długo oczekiwana adaptacja Budynku Słodowni i modernizacja Domu Książęcego na centrum turystyczno-historyczne z ekspozycją multimedialną na Zamku Piastowskim w Raciborzu wreszcie dobiega końca.
W najbliższy piątek 22 marca 2024 r. o godz. 17.30, w Sali konferencyjnej grodu raciborskich Piastów nastąpi uroczyste otwarcie Domu Książęcego i prezentacja efektów przeprowadzonego remontu.
Na to wydarzenie do serca Krainy Górnej Odry zapraszamy wszystkich chętnych, którzy zechcą towarzyszyć Staroście w uroczystym otwarciu i pobiorą bezpłatne wejściówki dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej w budynku bramnym zamku od 20 marca.
Na realizację zadania pn.: „Adaptacja Budynku Słodowni i modernizacja Domu Książęcego na centrum turystyczno-historyczne z ekspozycją multimedialną na Zamku Piastowskim w Raciborzu Powiat Raciborski pozyskał środki zewnętrzne w kwocie aż 17,82 mln zł.
Koszt realizacji całego zadania wyniósł 22 mln zł.
Prawie równolegle z Domem Książęcym, dobiega końca adaptacja Budynku Słodowni, która zostanie oddana do użytku zwiedzających 5 kwietnia 2024 r. Po gruntownym remoncie w Budynku Słodowni znajdą swoje miejsce nowoczesne wystawy muzealne oraz sale warsztatowe z zapleczem gastronomicznym, zaprojektowane z myślą o dodatkowej atrakcji turystycznej powiatu i o uzupełnieniu oferty Zamku Piastowskiego w Raciborzu, którego ożywienie i promocję samorząd powiatowy wyznaczył jako jeden z priorytetów obecnej kadencji.

Serdecznie zapraszam!
Starosta Raciborski