Działania Powiatowej Komisji d/s BHP w Rolnictwie

2008-04-21, Poniedziałek

W kwietniu br. w ramach działań Powiatowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie w Raciborzu przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu oraz Starostwa Powiatowego w Raciborzu w szkołach podstawowych na terenie gminy Pietrowice Wielkie przeprowadzili prelekcje z zakresu bezpieczeństwa pracy dzieci w gospodarstwach rolnych rodziców, zagrożeń pożarowych i pierwszej pomocy .

W czasie prelekcji przedstawiono sposoby zapobiegania wypadkom dzieci podczas pomocy rodzicom w gospodarstwach domowych i praktyczny instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej. W spotkaniach z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Pracy uczestniczyło 384 uczniów ze szkół podstawowych z Krowiarek, Pawłowa, Pietrowic Wielkich, i Samborowic. Spotkania członków komisji planowane są także w szkołach podstawowych na terenie Gmin Krzanowice, Krzyżanowice oraz Nędza.