Europejskie Spotkanie Turystyczno-Krajoznawcze w Powiecie Märkischer...

2004-10-07, Czwartek

Europejskie Spotkanie Turystyczno-Krajoznawcze odbędzie się w dniach od 9 do 11 października br. w niemieckim Powiecie Märkischer. W spotkaniu pod hasłem "Bronimy tradycji dla przyszłych pokoleń" udział wezmą przedstawiciele partnerskich samorządów Powiatu Märkischer, w tym także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i członek Zarządu Powiatu Leonard Malcharczyk.

Partnerzy zagraniczni Powiatu Märkischer spotkają się w schronisku w okolicach góry Kohlberg niedaleko Alteny. Rozmawiać będą o tradycjach poszczególnych regionów, wyróżniających je spośród innych, które powinny ocaleć dla przyszłych pokoleń. W Europejskim Spotkaniu Turystyczno-Krajoznawczym udział wezmą także przedstawiciele Powiatu Raciborskiego w osobach Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka i członka Zarządu Powiatu Leonarda Malcharczyka. Starosta Siedlaczek przedstawi wykład poświęcony m.in. stosunkom polsko-niemieckim w przeszłości, integracji Polski z Unią Europejską, postaci Josepha von Eichendorffa i jego związku ze stowarzyszeniami turystycznymi.

Organizatorem Europejskiego Spotkania Turystyczno-Krajoznawczego pod hasłem "Bronimy tradycji dla przyszłych pokoleń" jest niemieckie stowarzyszenie turystyczne Sauerländische Gebirgsverein (SGV), które jest jedną z największą organizacji turystycznych w Europie. SGV zarządza szlakami turystycznymi o długości około 34 tys. km i zrzesza blisko 50 tys. członków.