FARMA 2008 z powiatem raciborskim

2008-10-23, Czwartek

W dniach 3-5 października podczas Międzynarodowych Targów Hodowli Zwierząt i Rozwoju Obszarów Wiejskich FARMA 2008 w Poznaniu na stoisku Województwa Śląskiego nie zabrakło powiatu raciborskiego.

Województwo Śląskie po raz kolejny uczestniczyło w poznańskich targach, prezentując różnorodność kulturową i kulinarną. W "Pawilonie Regionów" pod hasłem "Dziedzictwo Kulturowe i Dziedzictwo Kulinarne" prezentowały się samorządy wojewódzkie oraz producenci produktów tradycyjnych, produktów posiadających oznaczenia unijne oraz certyfikaty rolnictwa ekologicznego.

Stoisko Województwa Śląskiego zorganizowane zostało przy współudziale Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie oraz Gminy Ornontowice. Powiat Raciborski zaznaczył swoją obecność przekazując publikacje promocyjne które rozchodziły się jak przysłowiowe " ciepłe bułeczki".

Odwiedzający stoisko Województwa Śląskiego mogli degustować tradycyjne wyroby z naszego regionu, w tym m.in.: sery owcze, pieczywo tarnogórskie, chleb tatarczuch, chleb krupiczniok, buchciki, żareckie obwarzanki odpustowe, miody, kołocze śląskie, śląskie oblaty, pierniki żywieckie oraz inne specjały kuchni regionalnej.