I Raciborski Festiwal Organizacji Pozarządowych

2006-10-19, Czwartek

Organizatorami I Raciborskiego festiwalu Organizacji Pozarządowych są: Raciborska Koalicja Organizacji Pozarządowych, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku oraz Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego. Oprócz prezentacji dokonań organizacji pozarządowych działających na terenie Raciborszczyzny i integracji środowiska pozarządowego, festiwal ma także na celu promocję idei III sektora aktywności społecznej i pracy wolontariackiej. W zamierzeniu organizatorów, zadaniem festiwalu jest stworzenie sytuacji, w której raciborzanie będą mieli okazję bliżej poznać działające w powiecie stowarzyszenia.

Festiwal dofinansowany jest ze środków rządowego programu FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich) oraz ze środków programu "Działaj Lokalnie".

RAMOWY PROGRAM
I Raciborskiego Festiwalu Organizacji Pozarządowych

13.00 - 15.00
Konferencja "Organizacje Pozarządowe w procesie budowania Społeczeństwa Obywatelskiego"