II Powiatowy Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej w Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu...

2007-11-14, Środa

W konkursie wzięło udział 21 uczniów szkół gimnazjalnych Miasta Raciborza (Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum Nr 5) oraz Powiatu Raciborskiego. (Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rudniku, Zespół Szkół w Grzegorzowicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bieńkowicach, Gimnazjum w Kornowacu).

Każdy uczestnik zaprezentował dwa wiersze w języku niemieckim niemieckojęzycznych autorów.

Jury w składzie: przewodnicząca Stefanie Böhme - ifa menedżer kultury i redaktor, Sonia Ciupke - wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Joanna Strzedulla - referent ds. mediów Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego oraz Beta Rubin -Jałowiecka - nauczyciel biologii i języka niemieckiego w Gimnazjum nr 5 w Raciborzu, oceniało interpretację, dobór repertuaru, dykcję, opanowanie tekstu oraz wrażenie ogólne.

Pierwsze miejsce ex aequo zdobyła Marta Bańczyk (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chałupkach - opiekun Maria Gołąbek) oraz Joanna Kordula (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grzegorzowicach - opiekun Tomasz Ciężkowski), drugie miejsce ex aequo zdobyła Emilia Marcinkowska (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grzegorzowicach - opiekun Tomasz Ciężkowski) oraz Kinga Lazar (Zespół Szkól Ogólnokształcących w Pietrowicach Wielkich - opiekun Tomasz Kretek), komisja przyznała również dwa trzecie miejsca: Bernadetcie Herzog (Gimnazjum nr 3 w Raciborzu - opiekun Helena Krettek) oraz Sonii Fraenzel (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bieńkowicach - opiekun Martyna Lamczyk).

Uczennice: Ewa Gorzalnik (Gimnazjum Nr 1 w Raciborzu - opiekun Sabina Ryś) oraz Barbara Smołka (Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu - opiekun Renata Klobuczek) otrzymały wyróżnienie.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy drobne upominki. Nagrody książkowe i upominki zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego.