Informacje dla uczestników kursów językowych

2006-02-01, Środa

W nawiązaniu do zapytań, co do obecności słuchaczy kursów językowych na teście wstępnym, w dniu 09.02.2006 r. niniejszym informujemy, że nieobecność słuchacza na wspomnianym teście, będzie stanowić podstawę do wykluczenia słuchacza z uczestnictwa w kursach językowych.

Jedynie zaplanowane wcześniej delegacje służbowe lub absencje chorobowe, w obu wypadkach odpowiednio udokumentowane, stanowią podstawę do usprawiedliwienia nieobecności słuchacza na wspomnianym teście. Z takimi osobami lektorzy przeprowadzą indywidualne rozmowy wstępne.

Pragniemy jednocześnie poinformować, iż 20% nieobecności o jakich mowa jest w regulaminie kursów językowych obejmuje jednocześnie każdy rodzaj nieobecności, w tym chorobę, delegację służbową.

Jako załącznik do niniejszej informacji zamieszczony został wzór umowy wraz z oświadczeniem, do podpisania której zobligowany jest uczestnik kursów językowych. Umowy podpisywane są w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu w Biurze Obsługi Klienta do dnia, w godzinach pracy starostwa, do dnia 8 lutego br. Przy podpisywaniu umowy konieczne jest okazanie dowodu osobistego, zaświadczenie o zatrudnieniu słuchacza z jego zakładu pracy oraz dowód dokonania opłaty wpisowej.