Internetowy Serwis Map Powiatu Raciborskiego ułatwię pracę urzędników...

2006-10-17, Wtorek

Internetowy Serwis Map Powiatu Raciborskiego zawiera informacje opisowe i graficzne związane z ewidencją gruntów, budynków i lokali, a także dane o nieruchomościach, ich właścicielach i administratorach. Serwis zawiera też mapę ewidencyjną i ortofotomapę z numeracją działek ewidencyjnych. W przypadku danych Gminy Racibórz, to w serwisie znajdują się również informacje dotyczące tras przewozu materiałów niebezpiecznych, lokalizacji i zasięgu syren alarmowych, wód powierzchniowych, dróg polnych, przystanki MPK i wiele innych. Niebawem do serwisu wprowadzony zostanie też plan zagospodarowania przestrzennego Miasta Racibórz.

Z Internetowego Serwisu Map Powiatu Raciborskiego korzystają już pracownicy urzędów gmin z terenu powiatu i Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Serwis usprawnia i ułatwia ich pracę, przede wszystkim w wymiarze podatków, w zarządzaniu mieniem gminy i powiatu, w sprawach architektury i urbanistyki oraz ochrony środowiska. W planach jest udostępnienie serwisu mieszkańcom, w ograniczonym jednak zakresie.