Karetkę pogotowia otrzymał w darze Szpital Rejonowy w Raciborzu z niemieckiego Powiatu Markischer...

2004-05-10, Poniedziałek
Karetkę pogotowia otrzymał w darze Szpital Rejonowy w Raciborzu z niemieckiego Powiatu Märkischer. Samochód przywiozła do Raciborza delegacja z Powiatu Märkischer, na czele ze Starostą Aloys’em Steppuhn’em, która gościła w powiecie raciborskim 8 maja br. w związku z odbywającymi się w tym czasie „Dniami Partnerstwa”. Podczas ostatniej wizyty delegacji Powiatu Raciborskiego w walijskim Hrabstwie Wrexham w marcu br., gdzie gościł również Starosta Steppuhn, Starosta Henryk Siedlaczek zwrócił się z prośbą do partnerów o pomoc w znalezieniu sprzętu dla Szpitala w Raciborzu. Karetkę Starosta Märkischer, Aloys Steppuhn, przekazał uroczyście Staroście Raciborskiemu Henrykowi Siedlaczkowi i Dyrektorowi raciborskiego Szpitala Wojciechowi Krzyżekowi 8 maja br. To nie pierwszy dar, jaki otrzymał Szpital Rejonowy w Raciborzu z Niemiec. Niedawno lecznica otrzymała sprzęt rehabilitacyjny z Darmstadt.