Klaudia Stabik laureatką Złotej Szarotki Nowatorskiej...

2007-08-27, Poniedziałek

W ramach V Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej odbyły się przesłuchania solistów i zespołów wokalno - instrumentalnych. W festiwalu udział wzięło 12 solistów - wokalistów, 2 solistów gitarowych i 6 zespołów. Każdy z uczestników prezentował po trzy wybrane przez siebie utwory.

Klaudia wyśpiewała trofeum utworami "Niebieska piosenka" (rep. Grzegorz Tomczak), "You’ve got a friend" (rep. Brand New Heavies) i "Jaskółka uwięziona" (rep. Stan Borys) - ostatni utwór młoda artystka zadedykowała rewelacyjnemu wodzirejowi Festiwalu - Stanisławowi Jaskułce (aktor znany m.in. z serialu "Plebania", "Złotopolscy", "13 Posterunek" a także m.in. z filmu "Ekstradycja 2").

Wykonaniom utworów przysłuchiwało się jury w składzie: Marek BRYNKUS, Dobromiła LEBIECKA-KOŹLAK, Krzysztof POLAKIEWICZ).

Przypominamy, że w zeszłym roku główną nagrodę Festiwalu zdobyła Hania Hołek, solistka zespołu wokalnego MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej "O ZŁOTE SZAROTKI NOWOTARSKIE" zorganizowany został w ramach VIII Jarmarku Podhalańskiego. Jarmark Podhalański z uwagi na swoją rangę i zainteresowanie wzbudzane wśród mieszkańców i gości Nowego Targu z roku na rok staje się bardziej znaczącym wydarzeniem kulturalnym pod Tatrami.
Imprezami towarzyszącymi Jarmarku, oprócz V Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej "O złote szarotki nowotarskie", były koncerty zespołów, m.in. RAZ, DWA, TRZY, SILVANA, THE BEATLES REVIVAL, BLUE CAFE, ARKA NOEGO, CAŁA GÓRA BARWINKÓW a także parada gazdowska, XXXII Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia, wystawa fotograficzna pt. "Jarmarki, targi w Polsce i na świecie w barwach lokalności", turniej koszykówki ulicznej STREETBALL, zawody zaprzęgów konnych, pokazy sztuk walki, pokaz mody Anety Knap (kolekcja zatytułowana "Na góralską nutę", oparta na motywach góralskich, promujące m.in. kierpce na obcasach), IX Powiatowy Przegląd Zespołów Regionalnych GÓRALSKIE NUCICKI.

W Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Rozrywkowej udział wzięły także Justyna Krupa i Roksana Lewak, wokalistki zespołu wokalnego MIRAŻ.

Dziewczęta do Festiwalu przygotowała Elżbieta Biskup, specjalista emisji głosu, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Serdecznie gratulujemy!