Kolejna inwestycja ze środków zewnętrznych

2009-11-26, Czwartek

25 listopada odbyło się otwarcie I etapu inwestycji wykonanej w ramach projektu pt. "Modernizacja transgranicznej drogi na odcinku Tworków – Dehylov" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska na lata 2007-2013, działanie 1.1 Wzmacnianie dostępności komunikacyjnej. Po stronie polskiej przedsięwzięcie polegało na modernizacji odcinka drogi na długości 922,5m od skrzyżowania z DP 3511S do przejścia granicznego Tworków-Hat. Wartość robót wyniosła ponad 406 tys. złotych.

Projekt "Modernizacja transgranicznej drogi na odcinku Tworków – Dehylov", jest realizowany przez Powiat Raciborski, który jest partnerem wiodącym, Kraj Morawsko-Śląski oraz Zarząd Dróg Kraju Morawsko-Śląskiego.

Jego celem jest poprawa dostępności komunikacyjnej obszaru pogranicza polsko-czeskiego poprzez modernizację drogi transgranicznej Tworków-Dehylov dla zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej, gospodarczej i społecznej.
Cele szczegółowe zadania:
- udrożnienie komunikacji samochodowej, rowerowej i pieszej,
- poprawa jakości i parametrów technicznych drogi,
- zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej oraz turystycznej obszaru,
- polepszenie bezpieczeństwa drogowego.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska na lata 2007-2013 "Przekraczamy granice".