Kolejna zakończona inwestycja w Gminie Rudnik

2023-11-10, Piątek
 Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wraz z Wójtem Gminy Rudnik Piotrem Rybką wizytowali kolejną ważną inwestycję na terenie Gminy Rudnik. Zadanie obejmowało modernizację kilometrowego odcinka drogi o długości kilometra, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3503S do ul. Parkowej w Strzybniku, wykorzystywanej jako dojazd gruntów rolnych w Gminie Rudnik. Wartość umowy to ponad 500 tysięcy. Zadanie zostało sfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego na rok 2023 przeznaczonych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych (przyznane dofinansowanie to 210 tysięcy złotych) oraz środków z Funduszu Leśnego (dofinansowanie to 303,5 tysięcy złotych). Serdecznie dziękujemy Wójtowi Piotrowi Rybce, Ministrowi Michałowi Wosiowi oraz Nadleśniczemu Nadleśnictwa Rudy Marcinowi Fischerowi za współpracę przy realizacji przedsięwzięcia.