Konferencje "Turystyka - wspólna sprawa"

2006-09-27, Środa

Szczegółowe informacje o konferencjach oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na www.tws.org.pl

W województwie śląskim od sierpnia 2006 r. realizowany jest projekt "Turystyka - wspólna sprawa". To pierwszy w Polsce duży projekt szkoleń i doradztwa dla branży turystycznej. Skorzystać z niego mogą zarówno przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz podmiotów, które wspierają rozwój turystyki, takich jak: organizacje przedsiębiorców i pracodawców.

Celem projektu jest poprawa konkurencyjności branży oraz podniesienie kwalifikacji osób pracujących w turystyce. Służy temu wielki program szkoleń. Program szkoleń obejmuje:
- tworzenie, rozwijanie i promowanie markowych produktów turystycznych w formule sieciowej, tj. we współpracy różnych podmiotów działających na jednym obszarze,
- różne zagadnienia związane z zarządzaniem produktem i przedsiębiorstwem turystycznym,
- języki obce.

Wśród tematów szkoleń są m.in.: rozwój turystyki w regionie dzięki współpracy partnerskiej, skuteczny marketing turystyczny, źródła finansowania projektów turystycznych. W ramach szkoleń językowych do wyboru są cztery języki obce: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski. Każdy uczestnik może skorzystać z konsultacji indywidualnych lub grupowych w zakresie tematów omawianych na szkoleniach.

Oferta projektu to nie tylko szkolenia i doradztwo. W ramach projektu powstaną grupy partnerskie, składające się z przedsiębiorców, samorządowców oraz organizacji działających w branży - wszystkich, którym zależy na rozwoju turystyki. Ich zadaniem jest tworzenie, rozwijanie i promowanie markowych produktów turystycznych w ścisłej współpracy partnerów w danym regionie. Grupy partnerskie będą miała szansę skorzystać z pomocy w zakresie promocji swojego produktu w ramach konkursu "Turystyka - wspólna sprawa" oraz Pakietu Promocji Produktu.

Zapraszamy na stronę internetową projektu www.tws.org.pl