Krzyżanowice dbają o oświetlenie...

2006-09-12, Wtorek

Krzyżanowice zajęły II miejsce w kategorii "Kompleksowe inwestycje i modernizacja oświetlenia dróg i ulic w grupie miast i gmin do 70 tys. mieszkańców" oraz II miejsce w kategorii "Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu" za iluminację ruin zamku w Tworkowie i wybranych obiektów sakralnych na terenie gminy. Z kolei Jastrzębie Zdrój zajęło II miejsce w kategorii "Kompleksowe inwestycje i modernizacja oświetlenia dróg i ulic" w grupie miast i gmin powyżej 70 tys. mieszkańców. Katowicom przyznano II miejsce w kategorii "Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu" za projekt "Rynek w blasku nocy".

Celem konkursu "Na najlepiej oświetloną gminę i miasto" jest promowanie inwestycji władz samorządowych związanych z instalacjami oświetleniowymi lub ich modernizacją oraz ich projektantów i wykonawców, przedstawienie nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań technicznych umożliwiających znaczne oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej. W ten sposób organizatorzy promują najlepsze rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo publiczne i ruchu drogowego.

Udział w konkursie mogą brać gminy i miasta, które w ostatnich dwóch latach wprowadziły nowe instalacje oświetleniowe lub zmodernizowały już istniejące. W tym roku o nagrody rywalizowało 31 gmin i miast z całej Polski. Konkurs organizowany jest przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza i "Gazetę Samorządu i Administracji" przy współpracy Polskiego Związku Producentów Przemysłu Oświetleniowego, Narodową Agencją Poszanowania Energii oraz Miesięcznika "Polskie Drogi".

Nagrody zostaną wręczone w trakcie Targów "Światło i elektrotechnika 2006" 28 września br. w Warszawie - w Centrum Targowo-Wystawienniczym EXPO XXI.

Autor zdjęcia "Ruiny zamku w Tworkowie": Bolesław Stachow