Miejsko-powiatowe eliminacje 51. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego...

2006-03-15, Środa

Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: turniej recytatorski, turniej "wywiedzione ze słowa", turniej teatrów jednego aktora, turniej poezji śpiewanej. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie interpretacji repertuaru lub zrealizowanie monodramu (którego uczestnik nie prezentował w poprzednich, bądź innych konkursach), a także zgłoszenie poprzez złożenie wypełnionej karty zgłoszenia.

OKR prowadzony jest w drodze wielostopniowych przeglądów. Eliminacje miejsko-powiatowe odbędą się 18 marca br. w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina. Rozpocznie je o godz. 16.00 recital Jana Kondraka, po którym odbywać się będą przesłuchania konkursowe. Organizatorami OKR na tym szczeblu są: Raciborskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Urząd Miasta Racibórz.