Modernizacja drogi Pawłów- Maków została zakończona

2004-07-07, Środa

Dnia 09.07.2004 r. o godz.9.00 nastąpi odbiór końcowy zmodernizowanej drogi powiatowej nr 14601 Pawłów - Maków. Droga ta to kolejna tego typu inwestycja współfinansowana ze środków programu SAPARD, po drodze Modzurów - Dolędzin, która została oddana do użytku w końcu sierpnia ubiegłego roku. Wniosek o dofinansowanie modernizacji drogi Pawłów - Maków został złożony we wrześniu ubiegłego roku w śląskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie. Umowa pomiędzy Powiatem Raciborskim a Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa została podpisana w dniu 20 maja br. na mocy której z programu SAPARD na inwestycje zostało przelanych 186 tys. zł.

Droga Maków - Pawłów została zmodernizowana na odcinku długości 1,5 kilometra poprzez wyrównanie masą bitumiczną wraz z położeniem nowej warstwy nawierzchni i utwardzenia poboczy. Inwestycja ta kosztowała ok. 349 tys. zł netto. Umowa o dofinansowanie wyniosło 50% nakładów. Wykonawcą przedsięwzięcia było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Raciborzu.

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich zainteresowanych spotkaniem, na którym odbędzie się odbiór inwestycji - na miejsce, na drodze Maków - Pawłów, od strony miejscowości Pawłów.