Nagrody Starosty w dziedzinie kultury przyznane...

2007-09-25, Wtorek

Nagroda Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury przyznawana jest corocznie wyróżniającym się animatorom, którzy swoimi dokonaniami przyczyniają się do nobilitacji kultury powiatu raciborskiego. Jest ona przyznawana jest na wniosek: instytucji kultury, stowarzyszeń lub związków twórczych i kulturalnych, środowiska twórczego, urzędów gmin powiatu raciborskiego. Starosta może przyznać nagrodę z własnej inicjatywy.

W tym roku spośród 13 wniosków zawierających 12 kandydatur Komisja przyznająca nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury przyznała 4 nagrody:
- za działalność w dziedzinie upowszechniania twórczości artystycznej - tańca nagrodę otrzyma Anna Czarnotta;
- za działalność i osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania twórczości artystycznej (muzyki jazzowej) - Antoni Kucznierz;
- za działalność w dziedzinie muzealnictwa i ochrony dóbr kultury - Marian Zawisła;
- za ważne wydarzenie kulturalne - Zbigniew Ciszek.

Uroczystość 28 września uświetni etiuda pantomimiczno-taneczna "Spacer w chmurach czyli Upadłe Anioły" w wykonaniu mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej im. Św. Notburgi oraz studentów Instytutu Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Etiudę wyreżyserował Kazimierz Frączek.