Oaza pereł śląskiego gotyku - pierwsze miejsce na liście rankingowej

2010-01-13, Środa

Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę w sprawie przyjęcia listy rankingowej projektów, sporządzonej po przeprowadzeniu oceny merytoryczno – technicznej przez Komisję Oceny Projektów w ramach konkursu dla Działania 3.4 Promocja turystyki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 stanowiącej podstawę wyboru projektów do dofinansowania. Na pierwszym miejscu listy znalazł się projekt Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu oraz Powiatu Raciborskiego pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku – promocja markowych produktów ziemi raciborskiej na targach turystycznych".

Wartość projektu wynosi 234 696 złotych a wnioskowane dofinansowanie 199 491,60 zł. Projekt pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku - promocja markowych produktów ziemi raciborskiej na targach turystycznych" będzie promować główne markowe produkty turystyczne ziemi raciborskiej, czyli odnawiane i restaurowane – Pocysterski Zespół Klasztorno- Pałacowy w Rudach oraz Zamek Piastowski w Raciborzu.

Celem projektu jest promocja markowych produktów turystycznych ziemi raciborskiej poprzez udział w najważniejszych krajowych targach turystycznych i targach zagranicznych w Berlinie w latach 2010-2011. W ramach projektu zostaną wykonane i rozprowadzone na targach materiały i gadżety promocyjne.