Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny...: Festyn Ekologiczny na raciborskim Rynku...

2004-06-03, Czwartek
Wzorem lat ubiegłych, w ramach trwającego w Raciborzu Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej, na raciborskim Rynku 3 czerwca br. odbędzie się Festyn Ekologiczny. W imprezie udział wezmą dzieci i młodzież raciborskich placówek oświatowych, a także sami uczestnicy festiwalu. Festyn Ekologiczny organizowany jest co roku w rocznicę uzyskania przez Gminę Racibórz certyfikatu Systemu Zarządzania Środowiskowego wg normy ISO 14001. W tym roku okazja do świętowania jest podwójna, bowiem Gmina po trzech latach poddana została recertyfikacji systemu. Festyn z udziałem dzieci i młodzieży raciborskich placówek oświatowych, a także uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego, odbywać się będzie 03.06.br. w godzinach od 9.40 do 14.00 na raciborskim rynku. Na scenie zaprezentują się młodzi wykonawcy z gminnych przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Dodatkowo na specjalnie przygotowanych stoiskach uczniowie raciborskich szkół zaprezentują swój ekologiczny dorobek. Dziś (03.06.br.) trzeci dzień III Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Racibórz 2004. Uczestnicy zwiedzą zbiory raciborskiego Muzeum, wezmą udział w Festynie Ekologicznym na raciborskim Rynku, a także w warsztatach literackich i wokalnych. Nadrzędnym celem festiwalu jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna. Tradycyjnie już Festiwal Ekologiczny zakończy Koncert Galowy laureatów, który odbędzie się 6 czerwca br. o godz. 19.00 w przepięknej scenerii Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Koncert Galowy zatytułowany jest „Ziemia – nasza zielona ojczyzna” i jest swego rodzaju spektaklem słowno-muzycznym z udziałem laureatów konkursów wiersza i piosenki ekologicznej. Festiwal Ekologiczny już po raz trzeci organizuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu wraz z Urzędem Miasta Racibórz i Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu. Festiwal odbywa się dzięki finansowemu wsparciu wielu instytucji i sponsorów. Impreza współfinansowana jest ze środków funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej – Narodowego w Warszawie, Wojewódzkiego w Katowicach, Powiatowego w Raciborzu i Gminnego w Raciborzu. Wsparcia finansowego udzieliły również firmy: Henkel (główny sponsor festiwalu), Rafako, Braxton i Hotel Polonia. Patronat medialny: Telewizja Polska Katowice, Radio Vanessa FM, Telewizja Kablowa „Sat–Kom” i TVK „Vectra”, Raciborski Portal Internetowy „www.raciborz.com.pl”, „Nowiny Raciborskie” oraz czasopisma „Eko Świat”, „Eko i My”, „Aura”, „Las Polski”, „Poznajmy las”.