PIERWSZE POSIEDZENIE ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU GMIN I POWIATÓW Z UDZIAŁEM POWIATU RACIBORSKIEGO

2023-11-10, Piątek
 Za nami Posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Organizacja spotkania w Powiecie Raciborskim w dniu 9 listopada była symbolicznym rozpoczęciem współpracy, ponieważ w październiku 2023 roku do Związku, który zrzeszał wówczas 155 jednostek samorządu terytorialnego z woj. śląskiego, jako kolejny dołączył właśnie Powiat Raciborski.
Zanim przystąpiono do obrad, Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda przedstawił pozostałych Członków Zarządu Powiatu Raciborskiego oraz przybliżył gościom Ziemię Raciborską, m.in. za pomocą naszych spotów promocyjnych.
Z wizyty w powiecie raciborskim skorzystali również kierowcy przybyłych do Raciborza samorządowców. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej z Raciborza przeprowadzili z nimi szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz z nowelizacji przepisów Prawa o Ruchu Drogowym.
Dodajmy, że ŚZGiP jest największą regionalną organizacją samorządową w Polsce, aktywną w województwie śląskim i w skali ogólnopolskiej już od ponad 30 lat. W ramach swojej działalności wspiera gminy i powiaty w ich bieżącym funkcjonowaniu, jak i długofalowym rozwoju.